Wyższe gromadzenie znacznika w stopie

napisał/a: Damiano1412 2010-11-10 23:12
Witam,
Zacznę od tego że... 3 lata temu miałem nowotwór złośliwy w nodze... Podano 6 chemioterapii i operowano nogę... wycięto guz i wszczepiono ednoproteze.

W Marcu byłem na badaniu Zakład Medycyny Nuklearnej - Scyntygrafia układu kostnego. I Wykazało że.... Wyższe gromadzenie znacznika rozlane w stopie okolicy śródstopia. Czy powinienem tym się bardzo przejmować ? Dodam iż w tej stopie cały czas mam takie coś... rok temu jak robiłem to badanie to samo... Ta stopa po operacji mnie bolala, w badaniach wykazało że.. zaczerwienie tkanek czy coś takiego... I jeszcze dodam że w Ubiegłym roku miałem kolizję samochodową i na tą stopę upadł mi sporo ważacy telefon.. I właśnie chyba 4 kość śródstopia mnie bolala i stopa była opchnieta przez 1 tydzień... Nie poszedłem do lekarze smarowałem ją Altacetem i po tygodniu przeszło.

Tak więc... Czy jest się czym przejmować ? A Jak by się naprawdę coś tam działo to jak by było napisane na wyniku ? Nie wyższe gromadzenie znacznika tylko...?
napisał/a: ulna 2010-11-11 00:45
Przejmować się za bardzo nie ma co, aczkolwiek konsultacja z onkologiem nie zaszkodzi.
napisał/a: Damiano1412 2010-11-11 10:03
ulna napisal(a):Przejmować się za bardzo nie ma co, aczkolwiek konsultacja z onkologiem nie zaszkodzi.Właśnie wczoraj robiłem zdjęcie tej stopy .. wynik dopiero w Piatek.... Ja myślę że tam sie nic nie dzięję bo tam cały czas mam coś z tą stopą od operacji... No nic.. ZObaczymy w Piatek.. dam znac jak i co :)


Dzięki za odpowiedź
napisał/a: Damiano1412 2010-11-12 19:03
Tak więc wynik RTG ze stopy prawidłowy nic się tam nie dzieję...

A może mi ktos wytłumaczyć... dlaczego w niektórych miejscach zbiera się ten znacznik ? Zbiera się a tam nic się nie dzieję...
napisał/a: ulna 2010-11-13 13:06
Gromadzenie znacznika w stawie ukazuje przepływ krwi oraz aktywność metaboliczną kości, jego wyższe wartości mogą być spowodowane poprzednim zabiegiem i np stanem zapalnym toczącym się w tej okolicy, może jednak też świadczyć o powstających zmianach, których w tym momencie nie widać na zdjęciu rtg. Jednak jeśli stan, taki bez zmian utrzymuje się od 2 lat to prawdopodobnie ostatnia z wymienionych przeze mnie opcji jest bezzasadna.