wyszuszenie skóry dłoni -> rany

napisał/a: XYZV 2010-10-20 23:39
Jakiś tydzień temu zaczęła mi się zmieniać skóra na dłoniach, jest sucha, słaba i w niektórych miejscach powstały podłużne rany (długość tak około 3-7 mm) rany, które się odnawiają jak tylko zacznę zginać dłoń. Pod wpływem ciepłej wody piecze. Skóra w niektórych miejscach się zaczerwieniła. Mam odczucie jakby skóra na dłoni się nieco skurczyła.

Byłem dzisiaj u pani dermatolog, przepisała mi jakieś maści (jednocześnie nie bardzo dopuszczając mnie do głosu, generalnie odniosłem wrażenie, iż zależy jej na tym, aby jak najszybciej mogła odhaczyć kolejnego pacjenta), stwierdziła, że to po prostu wysuszona skóra. Być może, nie znam się, jednakże na maści, którą mi przepisała jest napisane by jej nie używać na uszkodznej skórze... a moja jest uszkodzona, znajduje się na niej kilkanaście w/w małych ran.


Czy mógłby ktoś mnie upewnić czy aby diagnoza pani dermatolog, u której byłem jest aby na pewno poprawna?I tak dodatkowo... mam spory, coraz to nawracający łupież, czasami tak szybko rogowacieje mi skóra w okolicach ucha/na uchu, że po trzetarciu tych okolic palcem mam go całego białego w warstwach zrogowaciałej skóry. Czy jedno z drugim może mieć powiązanie? Jak temu zaradzić? Co może być tego przyczyną?

Przesłałby zdjęcia dłoni, ale niestety nie mogę z powodu ograniczeń forum...

edit: powinna być oczywiście wysuszenie, a nie wyszuszenie....
napisał/a: Aga1385 2010-10-28 19:42
Hej .Ja chyba mam to samo..!Na początku były jeszcze pęcherzyki .Byłam dziś u pani doktor w Raszynie/koło wawy jest to jedna z lepszych specjalistów jakich spotkałam wyleczyła mnie kilka lat temu jak wszyscy lekarze rozkładali ręce ona skrupulatnie mnie leczyła bez sterydów(jak inni lekarze mnie chcieli faszerować )Wracając do choroby pani doktor zapisała mi maść robioną w aptece za 5 zł +dexapolcort+siemienin lniany do moczenia rąk .Czyli ten siemienin zagotować i parzyć przez 10 minut następnie wsypać łyżkę siemieninu na 2 litry wody i można z tego naparu zrobionego korzystać przez 3 dni.Siemienin lniany kosztuje 3 zł.Na te leki które pani mi przepisała zapłaciłam 20 zł.Polecam pani doktor jak coś mogę podać numer do niej wizyta kosztuje 50 zł.czyli nie wiele porównując innych lekarzy i stuprocentowe diagnozowanie .Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia