Wyniki badań - konsultacje

napisał/a: nerkos 2013-03-27 16:30
Wczoraj byłem na badaniach, dziś u lekarza konsultowaliśmy je. Niby wszystko w normie ale jakieś próby wątrobowe troszkę ponad normę ale lekarka dodała że w tym wieku to trochę niepokojące (mam 23 lata na dzień dzisiejszy). Powiedziała mi że może to być szczelina odbytu dlatego jutro umówiła mnie na wizytę w przychodni u chirurga który ma mnie wybadać a jeśli nic nie wykryje to niby czeka mnie kolonoskopia.
Dodam zdjęcia z wynikami badań oraz skierowanie.
Nie wiem co w tym skierowaniu do końca pisze domyślam się że "krwawienie z dolnego odcinka..." (tutaj niezrozumiały dla mnie tekst) a potem "szczelina odbytu (?)" może ktoś się doczyta o czego dolny odcinek chodzi.

Jeśli faktycznie mam szczelinę odbytu czy coś z jelitem/wątrobą to może to powodować że bolą mnie okolice nerek (głównie po lewej stronie) lub z lewej (rzadziej z prawej) strony pod żebrami czuje lekki ból, ssanie w tym miejscu a czasami nawet chyba ciepło pod lewymi żebrami oraz ból brzucha, nóg, rąk, stawów w kończynach, lekkie drętwienie/skurcze/osłabienie kończyn czy ból w okolicach krocza/pachwin?
Czasami mam wrażenie też że mam wilgoć w okolicach lewych żeber lub w okolicach odbytu i ud.

PS: czy kolonoskopia jest bolesna? Bo widziałem różne opinie a wiem że można dostać znieczulenie miejscowe i ogólne (z czego bym się skłaniał ku tej drugiej opcji) i czy te znieczulenia są darmowe i lekarz ma prawo na prośbę pacjenta dać takie znieczulenie?

Wynika badań w załącznikach:

skierowanie
http://oi47.tinypic.com/344592x.jpg

wyniki badań 1
http://oi48.tinypic.com/qyzvkp.jpg

wyniki badań 2
http://oi46.tinypic.com/e3fqc.jpg