Wynik EEG - co to oznacza?

napisał/a: karino 2011-01-13 16:03
"Zapis na pograniczu normy dla wieku z widoczną dość liczną i niezbyt regularną czynnością podstawową 8-11-13 Hz o amplitudzie do 45-65-85 uV, zróżnicowanej przestrzennie i najwyraźniej wyakcentowaną obustronnie znad okolic ciemieniowo-potylicznych. Nad przednim obszarem mózgu symetrycznie rejestruje się grupy i serie fal wolnych theta 4-4, 5-7 Hz o amplitudzie do 35-45-65 uV. Stosowane standardowe metody aktywacyjne w postaci hiperwentylacji i fotostymulacji umiarkowanie nasilają częstość występowania opisanych zmian. Reakcja zatrzymania obecna"
napisał/a: ulna 2011-01-14 17:01
Witam
Wynik jest w zasadzie prawidłowy czynność podstawowa jak i obecność reakcji zatrzymania są normą, jedyne co ewentualnie wymagałoby dalszych badań (o ile występują jakieś niepokojące objawy) są występujące fale theta, chociaż mogło się również zdarzyć, że pozostają bez związku z czym kolwiek. Bez podania przyczyn, objawów, czy wieku trudno jednoznacznie zinterpretować to badanie
napisał/a: Moniczka1712 2011-01-14 18:35
Witam
Dziś odebrałam wyniki EEG, ale wizyta u neurologa gopiero 13 kwietnia.
proszę o pomoc rozszyfrowania tych wyników, wiek 25 lat

opis badania :
W zapisie-niskonapięciowa czynność beta ok. 14-20/s. Rzadko(po Hw) w odprowadzeniach tylnych uwidacznia się niskonapi eciowa, nieregularna czynność fal alfa ok. 9-10/s. W odprowadzeniach przednich, centralnych niskonapięciowa, nieregularne fale o częstości ok. 6-8/s. Rz, Fs-obecne. Hw-bez zmian

orzeczenie:
cechy nieprawidłowe

dziękuję
napisał/a: ulna 2011-01-15 15:35
Z jakiego powodu zostało wykonane to badanie, jakie występują objawy. Badanie, może (choć nie musi) świadczyć o problemach wynikających z ośrodkowego układu nerwowego.
napisał/a: karino 2011-01-15 15:43
Odnośnie wskazanego przeze mnie badania zostało wykonane z przyczyn: agresja, nadpobudliwość, problemy emocjonalne, zaburzenia osobowości... sama nie potrafiłam nazwać zachowań 16letniej córki, której badanie dotyczy. Skąd takie zmiany? Czy to może mieć negatywny wpływ na opisane wyżej objawy? U jakiego specjalisty leczyć dalej?
napisał/a: ulna 2011-01-15 16:19
Karino teoretycznie może ono świadczyć o większych predyspozycjach do nadpobudliwości, czy dekoncentracji (jednak w tym wieku, może się jeszcze wszystko wyrównać, po za tym nie traktowałabym tego badania jak wiarygodnego przy tego typu problemach), leczenie powinien przeprowadzić psychiatra/względnie psycholog
napisał/a: Moniczka1712 2011-01-15 20:39
witam

moje badanie było przeprowadzone ze względu na omdlenia z drgawkani, utrata przytomności a oczy otwarte
omnlenia są czasem spowodowane dusznym "ciężkim powietrzem", czasem silnym stresem np. przyciśnięcie palca lub pobieranie krwi

nigdy nie miałam stwierdzone że mam padaczkę

P.S.
z prawej strony głowy, mniej więcej 5 cm nad prawym uchem mam wgłębienie w czaszce (wielkość łyżeczki )
lekarz rodzinny zawsze mówił że jak nie boli to nic z tym nie robić

dziękuję
napisał/a: karino 2011-01-16 11:03
Ulna, serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Nadpobudliwość i dekoncentracja się zgadzają. W przeszłości próba samobójcza i nadal takie myśli powracają. Huśtawka nastrojów. Jakie podłoże mają takie zmiany??? Co może być tego przyczyną??? Obecnie córka wmówiła sobie chorobę psychiczną i... dobrze jej z tym, bo ma czym tłumaczyć swoje zachowanie. Mnie to martwi a wizyta u psychiatry dopiero 14 lutego 2011 r.
Kilka lat temu pielęgniarka szkolna podała dziecku szczepionkę bez mojej zgody - córka wtedy była przeziębiona, po kilku godzinach straciła przytomność. Nie pozwolono mi być przy badaniu EEG wtedy, co do wyniku wcześniejszego badania poinformowano mnie, że wszystko jest w porządku. Czy to mogło mieć wpływ?
napisał/a: ulna 2011-01-18 17:46
Moniczka1712 odpowiedź została wysłana na pw

Karino obecnie nie ma przeciwwskazań do podania szczepionki przy lekkim przeziębieniu. To wpływu raczej nie miało. Ja bym mimo wszystko stawiała na to, że kumulują się tu jakieś problemy związane ze szkołą, środowiskiem rówieśniczym etc. Może to po prostu okres młodzieńczego buntu i robienia wszystkiego na przekór. To EEG może na to wskazywać ale patologią nie jest.
napisał/a: karino 2011-01-19 13:27
Ulna, to prawda - problemy szkolne, rodzinne, okres dojrzewania, córka nie radzi sobie z emocjami. Lekarz psychiatra kazał powtórzyć badanie za pół roku i kontynuować leczenie - Chlorprothixen (ale córka nie zażywa lekarstw regularnie) jak zacznę tego pilnować jest "wojna". Jest pod opieką psychologa ale nie bardzo nawiązuje z nim współpracę. W przeszłości próba samobójcza w celu zwrócenia na siebie uwagi podczas pobytu na kolonii. Jak jej pomóc?
napisał/a: ulna 2011-01-20 09:54
może jeśli córka w ogóle chodzi do psychologa/psychiatry (a to już połowa sukcesu aby namówić daną osobę by poszła) należałoby zmienić psychologa skoro z tym nie nawiązuję współpracy??