Wrzody na rękach przy leczeniu Gliveciem (PBS)

napisał/a: cage23 2010-08-23 11:30
Witam,

moja mama choruje na przewlekłą białaczkę szpikową. Od ponad 4 lat przyjmuje lek Glivec. Wyniki morfologii są w zasadzie dobre, również badanie szpiku wyszło pozytywnie.

Ostatnio jednak wyskoczyły jej na ręcę (palec i okolice łokcia) małe owrzodzenia, z których teraz dodatkowo zaczyna lecieć ropa. Mama jest przerażona i łączy to ze skutkami ubocznymi przyjmowania Glivecu. Dodatkowo podczas którejś tam wizyty z klinice widziała, jak twierdzi, podobne owrzodzenia u osoby który niestety swoją walkę z chorobą przegrała. To dodatkowo negatywnie nastawia ją psychicznie, co jest zresztą zrozumiałe. Ja i reszta rodziny staramy się przekonać mamę, że chodzi tutaj tylko o zwyczajne zapalenie skórne i odpowiednia maść z antybiotykiem powinna pomóc (dzisiaj mama ma odwiedzić dermatologa).

Proszę jednak osoby które spotaky się z podobnym przypadkiem o komentarz. W szczególności chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie może tutaj chodzić o jakieś skutki uboczne przyjmowania tego leku i czy należy jakoś te dwie sprawy łączyć.

Pozdrawiam,
K. Janusz