Wrzody?

napisał/a: dorotka00000 2010-11-21 23:38
Witam.
Mam problem, a raczej ma go mój mąż.
Od dłuższego czasu skarżył się na bóle brzucha czy to ze zdenerwowania czy to tez (czasami) od tak sobie, stolec pojawiał się w wolnych dniach 3-4-5 razy dzienne. Myśleliśmy może ze to nerwica...
Ostatnio od paru dni bardzo źle się czuł, brzuch go nie bolał , ale za to było mu słabo, kręciło mu się w głowie i bolało go w okolicy serca, wczoraj zmusiłam go do wizyty w dyżurnej przychodni, po wstepnej rozmowie (przy czym wyszło ze od 5 dni ma smolisty stolec) pani doktor wystawiała ew daignoze : wrzody żołądka, dostaliśmy skierowanie do szpitala oddział chirurgiczny, tam po przebadaniu niezwłocznie go przyjeli.
No i od wczoraj robiona jest morfologia 2-3 razy dziennie która cały czas spada, kroplówek ok 12 już wziętych,sonda w żołądku (żadnej krwi) i 2,5 godz temu przetoczone 2j krwi, jutro gastroskopia.
Moje pytania są takie: Czy to na pewno wrzody?? Jakie pytania mam zadawać lekarzom?? o jakie badania jeszcze prosić??? dlaczego mino ze nie ma krwawienia spada morfologia??? czego się dowiadywać??
Z szacunkiem do NFZ.... bez urazy dla innych lekarzy, ale w moim szpitalu pacjenci są traktowani bardzo przedmiotowo i nie są badani tak jak powinni, zazwyczaj leża w szpitalu 3 doby czyli norma żeby zwrócono.
Dlatego BARDZO proszę o pomoc, podpowiedz, wyjaśnienia.
Będę wdzięczną do kona życia. Bardzo się niepokoję.
Z poważaniem. Paula
napisał/a: smed 2010-11-25 18:02
Co do leczenia, to istnieją pewne wytyczne i standardy, względem których każdy lekarz postępuje. Proszę się więc nie martwić, wszystkie informacje dostanie Pani na karcie informacyjnej. Proszę się nie bać i zaufać lekarzom.

Natomiast jeśli chodzi o krwawienie, to mogą to być wrzody, krwawienie z uchyłków jelit itd... nawet jeśli nie ma smolistych stolców i na oko nie widać krwawienia, to ślady krwi mogą znajdować się w stolcu. Morfologia będzie wtedy spadać.