Woda mineralna + wysilek

napisał/a: drujit 2008-10-21 18:56
"dlaczego w czasie wysilku fizycznego nalezy pic wode mineralna"

bardzo bym prosil o odpowiedz. z gory dziekuje

[ Dodano: 2008-10-21, 19:29 ]
BARDZO WAZNE PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ!!
napisał/a: jente8 2008-10-21 22:04
drujit napisal(a):dlaczego w czasie wysilku fizycznego nalezy pic wode mineralna"

Ponieważ w trakcie wysiłku człowiek się poci i musi uzupełniać płyny i mikroelementy.
napisał/a: No Good 2008-10-22 03:10
cześć:

kilka porad z siłowni:

tak, podczas wysiłku wydalasz wodę z organizmu w postaci potu. Dlatego ważne aby uzupełnić płyny w organiźmie.

Najlepiej zmieszac wodę minarlną z sokiem, ja mieszam z sokiem knfitur babci, a dlaczego? bowiem taka mieszanka zostaje w organiźmie, sama woda mineralna szybko zostanie wydalona i nie przyswojona w odpowiedniej ilości przez organizm, ale już w postaci soku efekt picia dla organizmu jest lepszy. Kwetia ta było poruszna w grudniowym Menshealth - czyli co pic przy wysiłkach.

Sa też specjalne napoje izotoniczne, nie myl tylko z red-bullem i temu podobnymi bo to sa dopalacze, a izotonici to co innego, i to izotonici uzupełniają nie tylko wodę ale niezbędne minerały ktore tez wydala się z potem.

pozatym - uwaga - wypicie na raz dużj ilości wody wypłukuje minerały z organizmu, to również zostało opisane w literaturze dla uczeszczających na siłkę czy uprawiających sporty. Dlatego miesza sie tez ja z sokiem, pozatym można zjeść owoce, one tez dostarczają wodę.

Najgorszym rozwiązaniem jest kawa, najbardziej wypłukuje minerały, ma też ły wpływ na skóre szczególnie przy wysiłku fizycznym. Herbata tez, ale już mniej niz kawa. Najllepszym sposobem jest izotonic, lub po prostu dobra woda mineralna zmieszna z sokiem.