Widze czarną plamkę

napisał/a: Figa5454 2010-08-11 19:12
Zauważyłam, że na lewym oku mam czarną plamkę. Tj, kiedy patrze, ona jest na lewo od punktu, na którym koncentruje wzrok. Kiedy zamykam lewe oko, znika, więc to w nim tkwi problem... Co może mi być? Na początku ją ignorowałam, ale jest denerwująca... Czy może przerodzić się w jeszcze gorsze zwyrodnienie?
napisał/a: augustyn888 2010-08-11 21:38
Figa5454 napisal(a):Zauważyłam, że na lewym oku mam czarną plamkę. Tj, kiedy patrze, ona jest na lewo od punktu, na którym koncentruje wzrok. Kiedy zamykam lewe oko, znika, więc to w nim tkwi problem... Co może mi być? Na początku ją ignorowałam, ale jest denerwująca... Czy może przerodzić się w jeszcze gorsze zwyrodnienie?


Jeżeli to jest naprawdę problem plamki w oku,to nie należy tego lekceważyć tylko czym prędzej skonsultować się z okulistą,gdyż problem może się rozrastać.
napisał/a: wikam2 2010-08-11 23:18
Absolutnie nie znam się na temacie ale równiez proponuję wizytę u okulisty.
Dlaczego?
Moja babcia (65 lat) również przez pewien czas widziała plamkę (opisywała ją jako muszkę) po lewej stronie. Bez przerwy. Po pewnym czasie poszła do lekarza, który postawił diagnozę. Nie pamietam jednak jaką....Tyle tylko, że plamka nie znikneła i są marne szanse aby się to stało. Schorzenie okazało się raczej powaznym.
Babcia przyzwyczaiła się do takiego stanu rzeczy ale musi leczyć oko aby choroba się nie poszerzała.
Oczywiscie nie wiem czy u Ciebie jeste podobnie i absolutnie nie mam zamiaru Cię stresować jednak lekarz to najlepsze wyjście. O oczy nalezy bardzo dbać.
Pozdrawiam :)
napisał/a: wikam2 2010-08-11 23:25
Już wiem...u babci chodziło chyba o odwarstwianie siatkówki.