uzaleznienie od komputera

monia70
napisał/a: monia70 2010-10-20 07:59
gdzie leży granica - kiedy ktoś po prostu duzo korzysta z komputera, a kiedy jest uzależniony? proszę o radę!
michoo
napisał/a: michoo 2010-10-20 08:19
najłatwiej rozpoznac ze jest sie uzaleznionym jesli "rozstanie" z komputerem wywołuje nasz niepokój. jesli tak jest warto poszukać pomocy. nie powinno sie bagatelizowac zagrozenia. podobno nawet 1/5 interneutów moze byc uzależniona... spotkalo Was to?
napisał/a: ~gość 2010-12-07 08:48
W obecnych czasach bardzo łatwo jest się uzależnić od komputera, zwłaszcza że jest to główne narzędzie pracy wielu osób. Jeżeli ktoś nie może rozstać się z komputerem i siedzi przy nim, chociaż nic nie robi, to powinien poważnie zastanowić się nad podjęciem leczenia.
napisał/a: ~Bieńkoś 2010-12-07 12:56
Ja bardzo dużo czasu spędzałem przed pc. Zrobiłem co musiałem i do grania np. Kiedyś matka stwierdziła, że mam z tym problem i zapisała mnie do psychologa xD Psycholog poza brakiem ciekawszego zajęcia nic nie stwierdził. Grałem bardzo dużo, w weekendy to nawet od rana do wieczora z przerwami na obiad czy coś. Potem siłownia byłą odskocznią, siedziałem mniej, dostałem nową prace, przestałem wgl. Teraz nic nie robie , a siedze przed pc. klikam bez sensu, ale siedze. Tylko tu problemem nie jest uzależnienie, tylko to, że odebrano mi możliwość chodzenia na siłownie i pracowania ;( no cóż, ale Moja Partnerka już dba o to , żebym się nie nudził :)

Wniosek taki, jak sie nie ma nic ciekawszego do roboty, to nie oszukujmy się, pc ma wiele możiwości, ale trzeba sie starać szukać ciekawszego zajęcia ^^
np. latanie po sklepach z wybranką, aczkolwiek tu bym polemizował ;d