UPORCZYWY PROBLEM Z NOSEM

napisał/a: robertocarollo 2010-10-11 21:12
WItam,

Mam 19 lat. Od około 2 lat mam straszny problem z nosem. Cały czas spływa mi wydzielina do gardła. Codziennie zużywam masę chusteczek. Jak jestem na zajęciach to wydzieline opróżniam przez buzię, aby nie robić hałasu. Zresztą już prawie nie umiem opróżniać nosa normalnie, tylko coraz częściej robię to przez buzię. Jest to strasznie męczącę. Jak jestem w miejscach gdzie panuje cisza np. kościół to się strasznie męczę, nie mogę oddychać przez nos. Mam alergię na pleśń, kota i psa. Byłem już u kilku laryngologów i alergologów, zawsze przypisują mi leki typu alergodil, które w niewielkim stopniu pomagają. Ostanio zrobiłem sobie wymaz z nosogardzieli. Wynik wyszedł następujący:

Wyhodowane drobnoustroje:
1. Streptoccocus viridans
2. Neisseria sp.
3. Staphylococcocus aureus - MSSA Liczne w nosie, pojedyńcze w gardle

ANTYBIOGRAM

ERYTROMYCYNA - ŚREDNIOWRAŻLIWY
DALACIN - WRAŻLIWY
AMOKSYCYLINA / KW.KLAWULANOWY - WRAŻLIWY
KOTRIMOKSAZOL - WRAŻLIWY

Nie wiem już do kogo mam iść. Ostatnio byłem u lekarza rodzinnego, bo od 4 miesięcy mnie bolą plecy, pytałem się go o gronkowce, paciorkowce to mi powiedział, że takich rzeczy się nie leczy. Proszę o pomoc. Nie wiem czy mam iść na odczulanie czy spróbować może pozbyć się gronkowca.
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-10-12 08:06
Wskazana szczepionka do nosa polyvaccinum mite.
napisał/a: robertocarollo 2010-10-12 13:30
dzięki Peter za pomoc. Czytam, że ta szczepionka jest na receptę. Mam iść po prostu do laryngologa i powiedzieć mu, żeby wypisał mi receptę na tą szczepionkę? Boję się, że sie nie zgodzi i znów wciśnie mi jakieś słabe krople.
napisał/a: Peter 2010-10-12 14:09
robertocarollo napisal(a): Mam iść po prostu do laryngologa i powiedzieć mu, żeby wypisał mi receptę na tą szczepionkę? Boję się, że sie nie zgodzi i znów wciśnie mi jakieś słabe krople.

I tu jest problem. Ale spróbować możesz.
napisał/a: robertocarollo 2010-10-12 21:02
Peter, a co myślisz o środkach typu Paraprotex, AC Zymes i Nopalin firmy CaliVita ? Jaka jest ich skuteczność? Bo zastanawiam się na ich kupnem.
napisał/a: Peter 2010-10-13 08:15
Kupić sobie możesz. Nie zaszkodzą, a pomogą w ogólnym "nastrojeniu" organizmu.