Torbiel Gartnera

napisał/a: jolnes 2010-11-24 19:40
Mam 20 letnia córkę, u której lekarz ginekolog zdiagnozowal w pochwie torbiel Gartnera wielkosci orzecha włoskiego.Zaproponował chirurgiczne usunięcie torbieli. Mam pytanie - czy któraś z Was spotkała się z takim problemem? Może jest inny sposób leczenia?Pozdrawiam.Dziekuję za pomoc.
napisał/a: Kasiula86 2010-11-24 20:06
Witam,

ja miałam torbiel na lewym jajniku, wielkość 5 cm. Dostałam doustne tabletki po których torbiel pękła. Ja spróbowałabym wizyty u innego lekarza, najlepiej prywatnie. Według mnie zabieg jest ostatecznością, córka jest jeszcze młoda. Takie jest moje zdanie ale nie jestem ekspertem. Boli ją coś?
napisał/a: jolnes 2010-11-24 20:32
Torbiel nie sprawia bólu, jest bardziej wyczuwalna podczas miesiączki. Ma wielkość orzecha włoskiego i umiejscowiona jest przy wejściu do pochwy. Byłam z córką prywatnie u dwóch lekarzy, pierwszy stwierdził, że nie podjąłby się ryzyka usunięcia jej, drugi natomiast twierdzi, że potrzebna jest ingerencja chirurgiczna. Niestety w internecie nie mogę znależć żadnego wątku na temat torbieli Gartnera i stąd moje pytanie do Was. Może któraś z Was miała ten sam problem i może pomóc mi w podjęciu decyzji.