Test/wizyta w poradni w celu diagnozy choroby wenerycznej

napisał/a: gizzy 2010-12-18 03:05
Witam. Nie jestem lekarzem, więc nie wiem dokładnie co mi dolega ale jeśli miałbym samemu diagnozować to stawiałbym na kiłę(mam to paskudztwo, jeśli to jest akurat to, od co najmniej roku). Trochę się boję, nie wiem do jakiej poradni pójść. Do urologicznej czy dermatologiczno-wenerologicznej? Czytałem o testach VDRL, czy mogę zrobić to badanie w przychodni i samemu zinterpretować wynik? Czy koszt takiej wizyty lub testu jest duży? Pytam się o koszt wizyty nie ze względu na to, że nie lubię NFZ itp. tylko dlatego, że prywatna wizyta jest jakby anonimowa a się wstydzę i m.in. dlatego zwlekałem tyle czasu.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
napisał/a: piotrosiama 2010-12-18 14:12
Jeśli podejrzewasz u siebie chorobę wen. i nie chcesz porady w ramach NFZ to wejdż na stronę swojego miasta i poszukaj gabinetu dermatologicznego. Powinni podawać cenniki na poszczególne usługi.
Tylko dlaczego uważasz że to akurat to - miałeś przygodne kontakty ? Tu rozmawiamy anonimowo więc napisz coś więcej.
napisał/a: gizzy 2010-12-18 17:49
Dzięki za odpowiedź!

Uważam, że to raczej przez brudne ręce, bo miałem stałą partnerkę i używałem prezerwa tyw.
Początkowo miałem kilka wrzodów ropnych na pr ąciu, po czasie (ok. 2tyg.) zniknęły lecz po mniej więcej połowie roku pojawiły się wypryski (już nie ropne) na naple tku i ból bezpośrednio po oddaniu nsienia(nie jakiś straszliwy lecz na pewno taki nie powinien mieć miejsca), jaka może być tego diagnoza?

PS: sorry za spacje w niektórych słowach ale forum odrzuca mój post.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-18 18:50
To musi obejrzeć specjalista.