Test ciążowy - wiarygodność.

napisał/a: Agnieszka P 2010-11-23 18:40
Ostatnio odwiedziałam się, że kobieta może być w ciąży mimo negatywnego wyniku testu ciążowego. Czy to prawda, że poziom hormonów może być niski i nie do wykrycia przez test? Pozdrawiam.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-23 18:43
Owszem, jest to prawdą. Może tak się zdarzyć, że test ciążowy jest ujemny, a ciąża istnieje. Potwierdzeniem będzie badanie poziomu krwi, które zmierzy, czy poziom hormonu narasta. W drugą stronę to jednak nie działa. Jeżeli wychodzi pozytywny, nie ma możliwości, że ciąży nie ma.
napisał/a: Agnieszka P 2010-11-23 18:45
A czy jest jakieś zagrożenie dla płodu jeśli hormonów nie ma wystarczająco. Czy 3 tygodnie ciąży będą wykrywalne? Ostatnio wypowiadalam sie tutaj, w związku z moim staraniem się o dziecko. Mialam dostać okres w piątek, nie dostalam... Nie mam nawet konkretnych oznak. Jestem tylko wzdęta i często się załatwiam, trochę boli mnie podbrzusze. Wczoraj robiłam test, wyszedł negatywnie, nie wiem czy to ma związek z faktem ,że robiłam wieczorem. Tak czy siak, postanowiłam poczekać z powtórzeniem testu do przyszłego tygodnia. Zastanawiam się tylko ,czy wyniki testów są wiarygodne.
Jeśli byłabym w ciąży to 3 tydzień.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-23 18:59
Owszem, odpowiedni pozion hormonów jest potrzebny do utrzymania ciąży, ale test ciążowy w ogóle tego nie weryfikuje. Trzeba zrobic badania hormonu we krwi i sprawdzić, czy zwiększa sie jego ilość w czasie. To, że nie wykrywa go test, nie znaczy, że nie ma ciąży, albo poziom hormonu jest zbyt niski.
Reasumując: polecam wizytę u ginekologa :)
napisał/a: wikam2 2010-11-23 19:00
1. Hormon bedzie zbyt niski jesli test zostanie wykonany zbyt szybko. Test wykrywa stężenie ok. 25mlU/ml a takowe jest w organiźmie kobiety juz w kilka dni po imlantacji.
2. Test robimy 2 tyg po owulacji badz 3 tyg po współzyciu. Jesli miesiaczka sie spoźnia jest to równozanczne z przesunięciem owulacji, która zapoczatkowuje zapłodnienie a od niego do pozytywnego wyniku musi upłynąc własnie około 2 tygodnie. Nie ma miesiączki ciagle jest szansa na dodoatni test.
napisał/a: Agnieszka P 2010-11-23 19:02
Dziękuję Ci bardzo. :)
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-23 19:03
Polecam się ;)
napisał/a: wikam2 2010-11-23 19:06
Aga jeśli chodzi o betę to ona będzie "szybsza" od testu domowego o kilka dni. To wszystko.Na jej podstawie trudno określić tygodnie ciązy bo rozpiętośc jest duża. Bete robimy po to aby sprawdzac jak wzrasta.
Następny test wykonaj rano, powodzenia! :)
napisał/a: Agnieszka P 2010-11-23 19:19
W takim razie będe musiała wybrać się do lekarza. Widzisz, problem polega na tym ,że w Anglii ciąża do 3 miesiąca nie jest ''uważana'' za ciąże. Zachowa się (jeśli jest zagrożona) to się zachowa i od 3 miesiąca sie walczy, jeśli nie to nie. Sama rozmowa z lekarzem przebiegnie dość obcesowo, jestem o tym przekonana i on nie zwróci na moje obawy większej uwagi. Niestety. Dlatego staram się zrozumieć pewne poszczególne fakty, aby odpowiedzieć sobie na nurtujące mnie pytania. Pozostaje mi prywatna wizyta u Polskiego ginekologa. Dlatego też zastanawiałam się czy może mam za niski poziom hormonów i czy po 3 tygodniach to jednak nie jest za wczesnie.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-23 19:29
Agnieszka napisal(a):problem polega na tym ,że w Anglii ciąża do 3 miesiąca nie jest ''uważana'' za ciąże. Zachowa się (jeśli jest zagrożona) to się zachowa i od 3 miesiąca sie walczy, jeśli nie to nie.Zdecydowanie nie jest to komfortowa sytuacja, ale plus jest taki, że aby potwierdzić obecność ciąży, lekarz na pewno zleci wykonanie badania, czy poziom hormonu narasta. Na wyniku będzie więc napisane jego stężenie. Możesz zapytać, czy jest ono w normie. Jeżeli tak-nie musisz sie martwić.
napisał/a: Agnieszka P 2010-11-23 19:45
Czyli poczekać jeszcze tydzień z testem ? Czy może udać się do lekarza? Ostatni okres dostałam 22ego pazdziernika, a kochaliśmy się 3ego. (dni płodne) kolejny okres powienien być piątek 19ego a tu nic. Czuję mrowienie w podbrzuszu, miewam wzdęcia i lekko bolą mnie piersi.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-23 19:59
Nie chcę absolutnie zapeszać, ale może umów się na wizytę. Jak już pisałam, może się okazać, że test jeszcze jakiś czas nie wykryje Twojej ciąży. Na wszelki wypadek pamiętaj-zero alkoholu, zero papierosków i gdyby sie okazało, że spodziewasz się dzidziusia, możesz kupić sobie kwas foliowy w tabletkach, ponieważ ten składnik jest ważny dla prawidłowego rozwoju płodu.