Swędzący i bolący odbyt

napisał/a: mateo331 2010-10-22 14:25
Witam,

jakiś tydzień temu bardzo często swędział mnie odbyt - było to nie do wytrzymania. Teraz czuję jakby mój tyłek był obtarty (bardzo mnie boli podczas podcierania), ale nie wiem czy jest to nowy objaw czy rzeczywiście go obtarłem kiedy się drapałem podczas swędzenia.
Dziś zauważyłem że z odbytu wycieka w bardzo małych ilościach żółty śluz. W kale nie zauważyłem krwi, ani tego śluzu.
Podczas podcierania, na papierze zostają znikome ślady krwi.

Kilka dni temu walczyłem z kamicą nerkową. Zażywałem ketonal, nospę, mefacit, scopolan, rowatinex i nolicin.(w dalszym ciągu zażywam rowatinex i scopolan). - być może jakiś lek wykazuje działanie uboczne.
Kiedy byłem mały miałem dwukrotnie owsiki.

Jak myślicie co mi jest ?
napisał/a: swat89 2010-10-23 15:47
Witam, co jest? to trzeba by sie lekarza prowadzącego zapytać, ale to na pewno mikro pęknięcia lub podrażnienie. Od siebie mogę powiedzieć tak że w takich sytuacjach zwiększamy stopień higieny odbytu t.z. po załatwianiu się nie koniecznie się wycieramy tylko się podmywamy a jak już to nawilżajcie chusteczki higieniczne polecam , jakąś maść gojącą np. sudafedcrem lub coś w rodzaju jak dla niemowlaków. powtarzam higiena .Proszę nie używać byle jakich kremów bo może się to skończyć dosłownie opłakanym stanem. :) Jak nie przejdzie to trzeba by powiedzieć lekarzowi coś przypiszę na receptę . Pozdrawiam i życzę zdrowia.