Śluz w stolcu

napisał/a: vendan903 2011-01-07 14:08
Witam.Mam mianowicie taki problem.Dzisiaj rano chciałem oddać stolec i troche ciężko było ale po jakimś czasie zrobiłem kilka przepraszam za wyrażenie "kawałków".Zauważyłem na papierze toaletowym że jest tam jakby taki kleisty śluz.Co to może być?

Pozdrawiam.
napisał/a: falco 2011-01-07 20:02
Obecność śluzu w kale może się wiązać z zaburzeniem funkcjonowania trzustki czego konsekwencją jest upośledzenie trawienia tłuszczów, ale również z zaburzeniami ruchliwości (perystaltyki) przewodu pokarmowego. Jeśli nie występują żadne dodatkowe objawy i jest to pojedyncza sytuacja to nie ma się czym przejmować może to być wynikiem lekkiego zatrucia czy chwilowego zaburzenia pracy przewodu pokarmowego.
napisał/a: falco 2011-01-07 20:03
falco napisal(a):Obecność śluzu w kale może się wiązać z zaburzeniem funkcjonowania trzustki czego konsekwencją jest upośledzenie trawienia tłuszczów, ale również z zaburzeniami ruchliwości (perystaltyki) przewodu pokarmowego. Jeśli nie występują żadne dodatkowe objawy i jest to pojedyncza sytuacja to nie ma się czym przejmować może to być efekt lekkiego zatrucia czy chwilowego zaburzenia pracy przewodu pokarmowego.