Skutki dopalaczy

napisał/a: marcin588 2010-11-03 18:39
Witam, w wakacje przez moją głupotę spróbowałem dopalczy, tak dla dokładności to było to z 4 razy i tylko po kilka buchów (żadnych tablet i nic w tym stylu) i od ponad 2mies nie miałem z nimi styczności, tu pojawia sie moje pytanie, jakie mogą być długotrwałe skutki tego że sie tak wyrażę
napisał/a: czybit161 2010-11-04 11:07
Mogą choć nie muszą narazie dokładne składy produktów "kolekcjonerskich" nie są podawane do opinii publicznej...
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-04 14:11
To już podali, amfetamina, haszysz itp.
napisał/a: czybit161 2010-11-04 14:24
djfafa napisal(a):To już podali, amfetamina, haszysz itp.


To są tylko rzucone hasła najprawdopodobniej były to pochodne, które są owiele mniej przewidywalne marihuana czy haszysz to na pewno śmiercionośne substancje, ale fakt nielegalne bo na pewno nie były w czystych postaciach tylko ich substraty np. media podają mefendron jako amfetamina, ale przecież to jej pochodna czyli co innego...
napisał/a: marcin588 2010-11-18 22:42
Witam, niedawno usłyszałem w radiu ze niby udostępnili dokładny skład tych substancji więc ponownie pytam, co może po tym być tak a dłuższą mete ?? Słyszałem coś o twardych narkotykach ale nie podawali to ogólnie a mnie interesują tylko te które można było palić czyli nic mi to nie mówi za bardzo, ale podsumowując to jeżeli do tej pory nic nie było to raczej już nic nie powinno być, tak ??

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-19 07:48
Co do składu to był np. haszysz i amfetamina, jak na razie głośno było tylko o składzie tajfunu bo chyba tylko ona na razie został dokładnie przebadany, nie podano dokładnych dawek więc trudno ocenić wpływ na orgaznim.
Co do skutków ubcnych ww substacji to można poszukać na necie, o to co pytasz zależy czy chodzi Ci o uzależnienie czy aspekt strykte zdrowotny, jeżeli to pierwsze to jak nie palisz już dłuższy czas, nie ciągnie Cię to możemy przyjąć choć może błędnie że nie masz z tym problemu, jak o zdrowie to też zależy jak długo bawiłeś się w takie rzeczy.
napisał/a: marcin588 2010-11-19 19:10
No właśnie, chodzi mi tutaj o aspekt zdrowotny, ogólnie to paliłem to kilka razy może 4, 5 i o uzależnieniu chyba tutaj nie ma co mówić, od 3mies nie miałem z tym styczności, ale czy są tego jakieś efekty uboczne ?? Czy czasem moge mieć jakiś odjazd, np jak wtedy gdy to paliłem ?? Albo czy mogą być jakieś inne efekty występujące po czasie ?? Nie żebym miał z tym problem ale po prostu chce wiedzieć co może być i jak już to jakoś temu zapobiec.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-19 20:59
Nie można jednoznacznie ocenić wpływu takiej ilości narkotyków na zdrowie w MOJEJ ocenie jest on zapwne niewielki. Wazne abyś więcej nie brał, szkoda zmarnować sobie życie przez takie g..
napisał/a: Piotr59mb 2011-03-28 23:44
W dopalaczach były stosowane z tego co wiem takie substancje jak JWH-018, JWH-081, JWH-210 (jak przypuszczam) -syntetyczne kannabinoidy, AM-694, pochodne fenyloetyloamin typu 2C-E (na bank pod nazwą LZD, w dopalaczach), 2C-D, oczywiście amfetaminy, metaamfetaminy (modyfikowane), mefedron, mefedron modyfikowany (4-MEC), piperazyny typu pFPP, MeOPP oraz być może znalazły się tam psychodeliczne tryptaminy, chociaż wątpię, biorąc pod uwagę dawkowanie i cenę (nieopłacalne), no chyba, że śladowe ilości 5-MeO-AMT

marcin588 napisal(a):No właśnie, chodzi mi tutaj o aspekt zdrowotny, ogólnie to paliłem to kilka razy może 4, 5 i o uzależnieniu chyba tutaj nie ma co mówić, od 3mies nie miałem z tym styczności, ale czy są tego jakieś efekty uboczne ?? Czy czasem moge mieć jakiś odjazd, np jak wtedy gdy to paliłem ?? Albo czy mogą być jakieś inne efekty występujące po czasie ?? Nie żebym miał z tym problem ale po prostu chce wiedzieć co może być i jak już to jakoś temu zapobiec.


Jeżeli chodzi Ci o tzw. flashbacki czy powidoki, to nie masz się czym martwić, na 99.9% (imho) nie wystąpią, żadne zmiany u Ciebie.


Swoją drogą ja po odstawieniu mam czasami zawroty głowy (nie są mocne, ale trochę denerwują), które trwają nawet kilka godzin. Czasem boli mnie głowa, zauważyłem zmiany dermatologiczne, czasem zmiany percepcji, rzadko powidoki. No cóż, mam to na własne życzenie i mam świadomość, że tak prędko to nie minie.