skręcenie kostki, krwiak, gorączka

napisał/a: monica66 2010-10-16 21:04
Witam
Mam pewien problem, ponieważ tydzień temu (sobota 11.10.2010) zsunął mi się obcas i skręciłam kostkę. Lekarz nie stwierdził złamania tylko lekkie skręcenie, nie kazał nakładać żadnych opatrunków, nie dostałam zakazu chodzenia a tylko oszczedzać noge( ale jak tu chodzic jak tu strasznie boli). Przez 3 dni przykładałam mrozonkę bo czułam gorąco w stopie. Po tygodniu krwiak wyszedła na całą stopę od kostki aż po palce, na szczęście już żółknie więc się goi, ale przy kostce wyczułam stwardnienie które niemiłosiernie boli czy w chodzeniu czy w leżeniu. w nocy nie mogę spać a z bólu wręcz wymiotuję. dzisiaj dostałam stanu podgorączkowego - 37'6 ale nie czuję się chora, jedynie uczucie gorąca czasem mnie uderza.
Mieszkam w anglii i wiem że lekarz zastosuje tylko paracetamol więc proszę o pomoc, co mogłabym zrobić. Pracuję w restauracji wiec dostałam tylko tydzien zwolnienia a tu poniedziałek i trzeba isc do pracy.
Co robic???
napisał/a: ulna 2010-10-17 21:12
Należałoby zgłosić się do lekarza i pokazać mu to zgrubienie, powiedzieć o podwyższonej temperaturze. Była przerwana ciągłość, bądź wykonywana aspiracja wysięku???
napisał/a: monica66 2010-10-18 00:54
jedyne co mi zrobili to rtg aby stwierdzić ze nie jest złamana. stwierdzili ze bedzie bolec dni, tygodnie, miesiace, to zalezy od osoby ale zbytnio sie nie przejeli. niestety angielscy lekarze tak maja ze sie nie przejmuja a ja jednak troszke sie martwie bo stopa znow zaczela puchnac.
napisał/a: ulna 2010-10-18 16:07
Sam ból w sobie jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem i faktycznie może trochę potrwać zanim zejdzie, natomiast jeśli nadal utrzymuje się stan podgorączkowy i nie ustąpi w ciągu najbliższych 3 dni nie wykazując przy tym żadnych objawów choroby ogólnej, należałoby udać się do lekarza.
napisał/a: monica66 2010-10-18 19:22
dzisiaj byłam u lekarza, dał mi ibuprofenum i jak ostatnio nie kazal nakladac zadnych stabilizatorów, kazal chodzić a gorączkę wytłumaczył, że wirus jest w powietrzu i niczym sie mam nie przejmowac.
Na razie poczekam, w pracy nie bede sie przemeczac, kupiłam elastyczny stailizator bo słyszalam zeby pomagac miesniom wokół kostki sie rechabilitowac i zobaczymy jak sie bedzie goic.

Mimo wszystko dziekuje za pomoc i w razie gdyby bylo gorzej, odezwe sie.

pozdrowienia i zycze wszystkim zdrowia