Skręcenie kostki,a kolano(?)

napisał/a: Ritaa 2010-12-04 20:09
Witam!
Może opiszę swoją historię od początku. We wrześniu skreciłam prawą kostkę podczas upadku z konia.Z uwagi na to,że dopiero co wyjeli mi lewą nogę z gipsu nie pojechałam do lekarza.Noga bardzo mi spuchła,zsiniała.Wyleżałam to,że tak powiem i później zaczełam chodzić.W ten poniedziałek idąc do szkoły byłam kilkanaście razy bliska upadku z uwagi na mega snieg i nieodśnieżone chodniki.W ogóle moje nogi latały na wszystkie strony. Idąc nagle w prawej kostce poczułam ból.No i przez cały dzien ból nie ustepował-kulałam,ale jakoś mogłam chodzić.Na nastepny dzien zaczeło mnie boleć tez kolano,z każdym krokiem dziwnie jakby przeskakiwało,chrupało...Nie mogłam go do końca wyprostowac. W czwartek wracając ze szkoły przepróciłam sie na ta prawa noge i w kostce poczułam zgrzyyyt...Noga mi spuchła i zsiniała.Pojechałam do lekarza,który stwierdził,że mam skreconą kostke i coś z kolanem tylko,że on nie wie co (?) Bez komentarza...Bynajmniej,zaożyli mi gips i lekarz kazał przyjść za tydzien. Chciałabym usłyszeć opinię co mi może być z tym kolanem bo kostke mam w gipsie a kolano nadal mnie boli...Mam RTG i kostki i kolana,ale nowi użytkownicy nie mogą dodawać linków ani zdjęc,więc...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp!
napisał/a: ulna 2010-12-07 19:09
Witam
To proszę o wrzucenie zdjeć na pw choć na rtg pewnie nic nie będzie widać. Kolano nadal przeskakuje?? Co nasila ból i w którym miejscu boli?? Czy jest pełne zgięcie w stawie?? Nadal utrzymuje się obrzęk>>?
napisał/a: Ritaa 2010-12-07 19:57
Tak,nadal przeskakuje. Jak je prostuje a później zginam to za każdym razem jakby przeskakuje,zgrzyta. Mam wrazenie wtedy jakby kosci ocierały sie o siebie.
Bardziej mnie boli jak chodze-im więcej prostuje i zginam tym bardzij boli. A jak naciskam to boli tak jakby pod rzepką zaraz.
Pełne zgięcie?Hmm...jedyne co moge powiedziec to ze nie moge do konca wyprostowac bo mnie boli.
Tak,nadal kolano jest opuchniete i lekko sine. Nie mówie ze opuchlizna jest jakas super wielka,ale jest.
Dzieki za uwage:)
napisał/a: ulna 2010-12-08 12:13
a bez dociskania przy normalnym chodzeniu i zginaniu też boli tylko centralnie pod rzepką, czy może bardziej z boku ??
napisał/a: Ritaa 2010-12-08 15:11
Tak, boli centralnie pod rzepką. Przy zginaniu,chodzeniu boli pod rzepką i przeskakuje tak jakby,zgrzyta(jak już pisałam).