RTG kolana - prośba o interpretacje

napisał/a: lillla11 2011-01-18 18:43
Witam,
Ostatnio miałam robione RTG kolana, które od jakiegoś miesiąca strasznie mnie boli. Zebrała mi sie w nim woda. Lekarz ją usunął, po czym podał sterydy. Otwarła mi się po nich rana. Stwierdzono że widocznie jestem na nie uczulona. W końcu wykonano mi prześwietlenie, po opisie lekarz mówi że możliwe jest że to nowotwór kości:( Proszę o szybką interpretacje... Jestem młoda, nigdy nie chorowałam na żaden nowotwór, więc skąd u mnie nowotwór kości.
"Na granicy trzonu i przynasady prawej kosci piszczelowej brzeznie widoczne jest dobrze odgraniczone ognisko osteosklerotyczne o dl.23 mm, o szerokości 9 mm odp.najpewniej wygojonemu korowemu ubytkowi łącznotkankowego. W tkankach miękkich przykostnych na tym poziomie nie uwidoczniono patologicznych obszarów. Poza tym struktura kostna obu stawów kolanowych prawidłowa. Szpary stawowe symetryczne. Poza tym struktura kostna obu stawów kolanowych prawidłowa. Szpary stawowe symetryczne."
napisał/a: ulna 2011-01-20 09:28
Witam
Jest taka możliwość, należałoby jak najszybciej wdrożyć leczenie
napisał/a: lillla11 2011-01-20 11:28
A czy mogłabym dowiedzieć się co to miałoby być za leczenie? jak długo może trwać? i jakie są szanse na wyzdrowienie?czy przede mną tylko pare miesiecy/lat zycia:(?
napisał/a: ulna 2011-01-21 13:56
Nie idzie powiedzieć nic o rokowaniu po pierwsze to tylko rtg, po drugie nic o tym nie wiadomo, po trzecie u każdego pacjenta przebieg choroby wygląda inaczej. Najpierw należałoby wykonać biopsję chirurgiczną i materiał taki powinien trafić na badanie histopatologiczne. Wtedy będzie można coś więcej o tym powiedzieć. Leczenie to prawdopodobnie z początku chemioterapia, następnie wycięcie chirurgiczne