reflux polprazol a controloc

napisał/a: gutek21 2010-10-14 22:03
Mam pytanie czy jest jakaś różnica miedzy polprazolem a controlociem/gdyż biorę je na reflux i obydwa mi pomagają/ z tym że polprazol ma 10 mg,a controloc 20mg czy któryś mozna brać dłużej czy bez różnicyCzy warto robić przerwy np.po 6 tyg.brania czy brać ciągle/bo brałem 6 tyg i zrobiłem przerwę,ale po 2 tyg dolegliwości wróciły/Bardzo proszę o odpowiedż bo jest różnica w cenie a przy braniu ciągłym robi się znacząca
napisał/a: augustyn888 2010-10-15 11:07
gutek21 napisal(a):Mam pytanie czy jest jakaś różnica miedzy polprazolem a controlociem/gdyż biorę je na reflux i obydwa mi pomagają/ z tym że polprazol ma 10 mg,a controloc 20mg czy któryś mozna brać dłużej czy bez różnicyCzy warto robić przerwy np.po 6 tyg.brania czy brać ciągle/bo brałem 6 tyg i zrobiłem przerwę,ale po 2 tyg dolegliwości wróciły/Bardzo proszę o odpowiedż bo jest różnica w cenie a przy braniu ciągłym robi się znacząca


W zasadzie działanie obydwu tych leków jest jednakowe,chociaż Polprazol ma troszkę szersze zastosowanie i powinno się go zażywać raczej pod kontrolą lekarza.
Różnica między obydwoma lekami polega na tym że w przypadku Polprazolu jego substancją czynną jest -omeprazol,zaś w przypadku Controloc jego substancją czynną jest-pantoprazol.Obydwie te substancje wykazują jednak to same działanie.Różnica oczywiście może być też w cenie,oraz w tym że Polprazol wydaje się wyłącznie na receptę,zaś Controloc-control-można nabyć bez recepty.
Oba te leki można w zasadzie stosować bez przerwy w okresie do 8 tygodni.W przypadku leku Controloc można w przypadku nawrotów objawów, po 8 tygodniach kontrolować te objawy, stosując 1 tabletkę dziennie, lub skonsultować się z lekarzem.
W przypadku Polprazolu, po 8 tygodniach stosowania raczej konieczna jest konsultacja z lekarzem, w razie wystąpienia nawrotów ,celem uzgodnienia dalszego leczenia.
Bezpiecznym lekiem co do dłuższego stosowania wydaje się jednak Controloc,jednak z uwagi na bezpieczeństwo lepiej zawsze jest zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
napisał/a: goonerAFC 2010-10-16 23:15
zibi4 napisal(a):...jednak z uwagi na bezpieczeństwo lepiej zawsze jest zasięgnąć porady lekarza ....

ze 2 lata juz chyba bedzie jak "jade" na controlocu. wczesniej samodzielnie "leczylem" moja zgage doraznie ranigastem. gastroskopia ok, bez refluksu.
ostatnio zagadnalem lekarza czy mam ten controloc brac do konca zycia? nie wiem, chyba tak - odparl.
a co ze skutkami ubocznymi przy dlugoterminowym zazywaniu etc? nie wiem, zobaczymy :D

dodam jeszcze ze bioprazol i podobne wybitnie mi nie sluzyly - uczucie ciezkosci, dyskomfort jak po wielkim obzarstwie. natomiast na controlocu jest rewelacyjnie. jeszcze do niedawna wystarczala 1 tabletka na ok. 2.5 dnia (nie chcialem sie nadmiernie faszerowac), wiec racje ma zibi, psizac wyzej, iz cotroloc wydaje sie bezpieczniejszy w dlugim okresie.