Pytanie o wynik USG

napisał/a: agijar 2011-01-11 19:50
Witam
Mam pewne wątpliwości i chciałabym się poradzic, choc wiem że nie obędzie się bez wizyty u endokrynologa.
Daaawno temu leczyłam się, póżniej przestałam. Przed ciążą miaam ataki doszności i gorąca bardzo się męczyłam - zrobiłam wyniki - guzek. W ciąży wszystko się unormowało. Jakiś rok temu - nerwowośc, doszności - znowu badania - hormony w normie, a USG następujące:
"Tarczyca o wymiarach płat prawy 63x15x18 mm , lewy 54x14x15 mm , cieśń 2,5 mm. Echostruktura gruczołu jednorodna, w płacie prawym widoczny drobny słabo odgraniczony normoechogeniczny guzek o wymiarach 4,5 x3,7 mm z cechami zwyrodnienia koloidonalnego. Poza tym tarczyca bez zmian ogniskowych. Tchawica nieprzemieszczona, ruchomość tarczycy zachowana."
Lekarz ogólny powiedział, że nie ma obaw i nic z tym nie robic. Ale ostatnio moje problemy zdrowotne się nasiliły, nerwowośc, nadpobudliwośc, nie mogę spac, suchośc skóry, drętwienie rąk. Poszłam do lekarza, a on na to że jestem zbyt nerwowowa - jestem nauczycielką, powinnam zmienic swoje podejście i że te wszystkie objawy to na tle nerwowym, depresyjnym. Ja jednak myślę, że to może miec związek z tarczycą - cały czas mam napady gorąca. Teraz wybieram się do endokrynologa, jakie badania zrobic? I co z tym USG? Pozdrawiam. Aga
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-12 09:49
USG jest ok. Guzek jest mały i na tą chwilę wyłącznie do obserwacji. Aby sprawdzić tarczycę należy zrobić badania TSH, FT3 i FT4.