Publikacje na temat chorób tarczycy

napisał/a: magda k. 2010-11-23 13:48
Leczę się na niedoczynność tarczycy od 4 lat, ale wciąż bardzo mało wiem o tej chorobie, a warto wiedzieć jak najwięcej, skoro mam się z nią męczyć do końca życia.
Gdzie można znaleźć informacje na temat chorób tarczycy? Czy istnieją jakieś poradniki, książki na ten temat?
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-23 17:11
Najbardziej rzetelna wiedza znajduje się w książkach medycznych z zakresu interny albo endokrynologii. Minusem jest to, że język, jakim są pisane jest bardzo fachowy i może nie być do końca zrozumiały, jeżeli nie zajmujesz się medycyną. Książek nie trzeba kupować-można udać się do czytekni i skserować interesujące fragmenty.
Istotnym źródłem wiedzy jest także internet, ale uwaga! Jeżeli szukasz informacji medycznych, w miarę możliwości zawsze sprawdzaj, czy jest to pewne źródło i czy osoba, która to pisała jest kompetentna. Niestety w sieci można znaleźć wiele nieprawdziwych informacji, które wprowadzają pacjenta w błąd.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat swojej choroby, radze wybrać lekarza prowadzącego, do którego będziesz mieć zaufanie i jego dokładnie o wszystko wypytać.
napisał/a: magda k. 2010-11-23 20:44
Bardzo dziękuję za poradę.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-24 10:32
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

Najwięsksza baza na świecie dotycząca badań naukowych. Poza tym internet ale jak to bywa połowa stron to w miarę ciekawe info a połowa same bzdury, niestety trzeba sporo wiedzieć aby odpowiednio filtrować informacje.

Co do tarczycy, podstawy to ksiażki do endokrynologii lub inerny, leczenie już bardziej książki/serwisy z podejściem holistycznym, gdyż leczeniem wyłącznie klasycznym będziesz się leczyć do końca życia, z podejściem holistycznym spora szansa na całkowite wyleczenie.

Linków nie podam bo bazie mam ich kilkaset, to samo z ksiązkami, mam kilkadziesiąt, ale taka podsatwowa dla laików to polecam:

http://www.empik.com/leczenie-chorob-tarczycy-holistyczne-metody-poprawy-pracy-tarczycy-cabot-sandra-jasinska-margeret,prod29890128,ksiazka-p
napisał/a: magda k. 2010-11-24 11:18
Zacznę chyba od tej ostatniej pozycji. Dziękuję za podpowiedź!
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-24 11:32
Książkę mogę śmiało polecić zarówno dla chorych na niedoczynnośc jak i nadczynność, szczególnie jak choroba ma podłoże autoimmunologiczne. Autorka jest Australijską lekarką zajmującą się chorobami tarczycy.
napisał/a: magda k. 2010-11-24 12:52
Dziękuję. W internecie znalazłam tylko książkę pt. "Chcę mieć zdrową tarczycę" Tadeusza Górowskiego, ale na razie nie zdecydowałam się na zakup. Książkę, o której napisałeś kupię na pewno, skoro polecasz:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-24 13:09
Polecam i jestem pewny że będzisz zadowolona, a stosując rady z książki można śmiało poprawić lub całkowicie wyleczyć choroby tarczycy.