przymusowe lecxzenie

napisał/a: ~dancia 2009-06-09 21:30
Bardzo proszę o informacje czy jako matka mogę wystąpić o leczenie dorosłego syna z uzależnienia od alkoholu i narkotyków .Ma żone ale odeszła od niego. on uważa że nie jest uzależniony ale nie może obejść się bez piwa , przepija wypłatę jeszcze pracuje ale w gastronomii gdzie kontakt z alkoholem jest latwy z narkotykami też. dobrowolnie nie chce się leczyć. ćo na to prawo , co mam robić, ma dopiero 30 lat chce go ratować.
napisał/a: ~mysza 2009-06-16 17:47
mozna skierowac wnisek do komisji rozwiazywania problemow alkoholowychktora jest w Pani miejscowosci lub jej poblizu, wtedy zostanie on wezwanyna badanie i tam zostanie zbadany i stwierdza czy cierpi na zespolzaleznosci alkoholowej bedzie musial podjac leczenie jesli sie nie stawi 2xsprawe komisja przekazuje do sadu gdzie otrzyma wyrok w ktorym bedziezmuszony podjac leczenie dostanie kuratora jelsi to nei pomoze i w tymczasie nie podejmie leczenia to kurator moze kierowac wniosek do sadu ozmiane postanowienia na leczenie zamkniete.


jesliPani nie wie jak napisac taki wniosek mozna sie zglosic do osrodka pomocyspolecznej powinni miec gotowe druki wypisuje sie wszystko i wysyla dokomisji a oni sie delikwentem zajmuja

wytrwalosci ipowodzenia
napisał/a: ~dancia 2009-06-16 23:17
dziękuje za informacje, roizmawiałam z synem ma sam się zgłosić naleczenie ale jeżeli tego nie zrobi to skorzystam z Twojej rady. Pozdrawiami dziękuje.