Problemy ze słuchem

napisał/a: Wolvik 2010-11-10 22:25
Witam serdecznie.
Od jakichś dwóch miesięcy zauważalnie pogorszył mi się słuch. Wydaje mi się, że ludzie zaczęli mamrotać pod nosem... czasami muszę prosić o powtórzenie. Do tego rozmowa przez telefon, czy przy ruchliwej ulicy jest dla mnie dosyć uciążliwa.

I co najgorsze... straciłem wszelkie zainteresowanie muzyką. Tak jak zawsze delektowałem się każdą piosenką, teraz nie czuje kompletnie nic! Dźwięk jest strasznie płaski... stłumiony. Zdarza się, że słuchanie muzyki strasznie mnie męczy... co jeszcze nigdy mi się nie przytrafiło.

I jeszcze jedna sprawa... kilka dni wstecz zatkało mi się prawe ucho. Do jego odetkania użyłem płynu do rozpuszczania woskowiny. Ucho się odetkało, ale od tego czasu słyszę w nim bardzo cichy pisk... jednak słychać go tylko w kompletnej ciszy.

Wiem, że najlepszym wyjściem będzie udanie się do laryngologa... oczywiście zamierzam to zrobić, jednak w najbliższym czasie czeka mnie trochę załatwiania odnośnie zmiany lekarza rodzinnego. A bardzo zależałoby mi na szybkiej konsultacji, dlatego też zwracam się do Państwa.

Bardzo proszę o pomoc
napisał/a: gregory_house 2010-11-11 10:01
Polecam szybkie i dobre badanie słuchu online: http://www.e-audiologia.pl/index.jsp?stan=audiometria_tonalna_demo Możesz sobie stwierdzić co nie tak ze słuchem, jednakże wizyta u laryngologa moim zdaniem jest bardzo wskazana.
napisał/a: Wolvik 2010-11-11 15:31
Z testów wynika, że mam pewne ubytki w słuchu, jednak zawsze utrzymywały się one blisko normy. Tak czy siak bez wizyty u laryngologa się nie obejdzie... bardzo Panu dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
napisał/a: gregory_house 2010-11-11 17:03
Również dziękuję. Życzę powrotu do zdrowia.