POLECAMY

Problemy z żołądkiem

napisał/a: Ronie 2018-09-13 18:39
Witam,
od połowy wakacji zaczęły męczyć mnie bóle brzucha oraz zaparcia. Potem doszły również mdłości, uczucie kołatania serca oraz duszności. Postanowiłam udać się do lekarza, który dał mi skierowanie na badania oraz przepisał Mulitlac. Następnego dnia zaczęłam wymiotować. Zrobiłam wyniki; okazało się, że mam podwyższone TSH (wynosiło 5,7mj/l). Lekarz przepisał mi Euthyrox 25 oraz Emarenera 40 (kazał brać przez siedem dni przed siadaniem oraz kolacją, a po tym czasie tylko rano do skończenia opakowania). Dolegliwości zaczęły ustępować, lecz w ostatnim tygodniu sierpnia wszystko wróciło. Przez dwa dni czułam się strasznie źle, byłam wyczerpana, wymiotowałam. Wróciły duszności, najmniejszy wysiłek sprawiał, że brała mnie zadyszka i straszne mdłości. Wraz z mamą udałam się znowu do lekarza rodzinnego, który od razu dał skierowanie do szpitala (ze względu na to, że mam 17 lat było to skierowanie do szpitala dziecięcego). Przyjęli mnie na oddział dzieci starszych. Nie miałam apetytu, męczyły mnie mdłości oraz wymioty(które ustały po dobie hospitalizacji). Zrobiono mi badania krwi, moczu, wymaz (wszystkie wyniki wzorowe) oraz USG brzucha (nic nie wykazało) i tarczycy (wykazało trzy torbielki koloidowe śr. 1,5-2mm). Podawano mi cały czas Euthyrox, kroplówki z glukozą oraz leki przeciwbólowe. Problemy z żołądkiem nie ustawały, lekarze trochę je ignorowali. Zrobiono mi EKG, które też nic nie wykazało. Wypuszczono mnie w takim samym stanie (4 września). Zalecono zdrowe odżywianie się, wizytę w poradni Gastroenterologicznej. W wynikach krwi wyszło, że TSH się unormowało (2,1966). Rodzice umówili mnie na gastroskopie (prywatnie), na której dziś byłam. Gastroskopia nic nie wykazała. Mam jeszcze umówioną wizytę u endokrynologa na 24 września. Do tego czasu nie wiem co mam zrobić, bo wszystkie wyniki są w porządku, a ja z dnia na dzień czuję się coraz gorzej (bóle brzucha, mdłości, zmęczenie, ciągła senność, duszności, uczucie ucisku w klatce piersiowej, problemy z pamięcią i koncentracją). Złe samopoczucie odbija się na szkole... Czy te dolegliwości mogą być powiązane z tarczycą? Myślałam też, że to może przez ten Euthyrox, ale źle się czułam zanim zaczęłam go brać. Dodam jeszcze, że moje miesiączki stały się bardziej obfite, dłuższe oraz bolesne.
napisał/a: Ronie 2018-09-13 18:46
Zapomniałam dodać, że czuję się fatalnie pod względem psychicznym. Łatwo się denerwuje, jestem przygnębiona, nie mam chęci na nic, męczą mnie wahania nastrojów.
napisał/a: jolkanowak3 2018-09-19 08:35
Ronie, minęło kilka dni od Twojego postu - czy coś zmieniło się na lepsze?