Problemy z koncentracją i pamięcią

napisał/a: machia.mg 2010-10-27 00:51
Witam, mam 23 lata, od 3 lat studiuje równolegle dwa kierunki studiów, teraz doszło mi jeszcze więcej zajęć. Od jakiegoś czasu spostrzegłem, iż mam ogromne problemy z koncentracją. Nie jestem w stanie przyswajać wiedzy tak jak choćby kilka lat temu. Kiedy czytam cokolwiek, myślę o zupełnie pobocznych sprawach a przychodzą falowo i choć to oklepane na przestrzeni jednego akapitu tekstu, choćby kwadrans temu myślałem o 4 różnych rzeczach i nie byłem w stanie tego opanować. Wracałem z powrotem do początku, wodziłem wzrokiem, w głowie jednak nie zostawało mi nic.
Druga sprawa to pamięć. Jeżeli już wytężę umysł i staram się naprawdę powoli i skutecznie uruchomić percepcję, to choć jestem w stanie przytoczyć fakty, o których przeczytałem, umykają mi z pamięci już na następny dzień.
Normalnie można byłoby powiedzieć, że zwyczajnie jestem ograniczony, mam adhd itp, jednak przez wiele lat nie miałem tego problemu, wręcz przeciwnie opanowywałem materiał z łatwością..
Zastanawiałem się nad jakimiś środkami, ale nie chcę jak znajomi z wydziału w kieszeni nosić Tusipeku czy jak się to nazywa, plussz pamięć i bzdety tego typu zupełnie nie działają.

Bardzo proszę o pomoc.