Problemy hormonalne?

napisał/a: michal8134 2010-11-22 16:57
Byłem już chyba u 5 lekarzy i nie przyniosło to skutku. Postanowiłem ponownie się zbadać i o to moje wyniki:
LH 1,54(1,1-7 mIU/ml)
FSH 3,01(1,7-12 mIU/ml)
Estradiol 36,85 (do 62 pq/ml)
Prolaktyna 25,78 (1,5-19 ng/ml)
Testosteron 5,77 (3-10,6 ng/ml)
Co do LH we wcześniejszych badaniach wynosił 2 mIU/ml z małą końcówką, FSH wynosił 3,6 mIU/ml, Estradiolu wcześniej nie badałem, natomiast prolaktyna miała prawie taką samą wartość, po czym po kuracji bromergonem opadła niewiele poniżej dolnej normy, żeby powrócić do tego samego stanu. Zaznaczę , że kłopoty zaczęły się po kliku miesiecznym, intensywnym treningu na siłowni, spozywałem wtedy także dużo nabiału(i nadal spożywam), a słyszałem że moze to mieć wpływ na prolaktynę. Patrząc na lh i fsh wydaje się, że mam zablokowaną przysadkę. Dla jasności nie brałem zadnych sterydów. Jeżeli to przysadka to mamy świetnych specjalistów, że aż szkoda gadać. Sam proponowałem badanie przysadki ale oczywiście hormony na to nie wskazywały. Proszę o pomoc i analizę moich wyników gdyż niebawem zamierzam ponownie udać się do endokrynologa.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-23 13:16
Przekroczona prolaktyna jest w niewielkmi stopniu czy ona mogła całkowicie zablkować libido, wątpie. Po Bromergonie była z tym poprawa?
napisał/a: michal8134 2010-11-23 18:53
Nie było żadnej poprawy, a co ze stosusnkiem LH do FSH? Wskazywałoby, że mam zablokowaną przysadkę? A estradiol nie jest też za wysoki, niby norma ale wydaje mi się wysoki?
napisał/a: girl22 2010-11-24 19:56
Witam. Mam 22 lata mam problem z owłosieniem. Włosy na nogach to u dziewczyn i chłopaków normalne, ale zauważyłam że mam zarośnięte uda, zauważyłam też nie tylko uda mam owłosione, włosy zaczynają mi rosnąć także pod pępkiem, na piersiach a głównie na sutkach i na pośladkach w dół , nie wiem czy to dla dziewczyn normalne, ale wydaje mi się że nie. W lato nie mogę chodzić w krótkich spodenkach czy spódniczkach bo moje owłosienie widać , a już nie mówiąc o stroju kompielowym czy bikini. Natomiast włosy na głowie mi wypadają, jem wszystko warzywa , owoce, nawet biorę witamini , a może to jakaś choroba skóry? Nie wiem co się dzieje , czy ja mam coś z hormonami , a może mam za dużo hormonów męskich?
napisał/a: eleni32 2010-11-25 17:02
Tak najczęściej takie objawy są skutkiem nadmiaru hormonów takich jak testosteron, androstendion, dheas dlatego bada się je
w 2-4 dniu cyklu aby stwierdzić czy nie są podwyżone, najlepiej iść do endokrynloga i porozmawiać o tym problemie i celowości badań.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-26 08:03
girl22 napisal(a):Witam. Mam 22 lata mam problem z owłosieniem. Włosy na nogach to u dziewczyn i chłopaków normalne, ale zauważyłam że mam zarośnięte uda, zauważyłam też nie tylko uda mam owłosione, włosy zaczynają mi rosnąć także pod pępkiem, na piersiach a głównie na sutkach i na pośladkach w dół , nie wiem czy to dla dziewczyn normalne, ale wydaje mi się że nie. W lato nie mogę chodzić w krótkich spodenkach czy spódniczkach bo moje owłosienie widać , a już nie mówiąc o stroju kompielowym czy bikini. Natomiast włosy na głowie mi wypadają, jem wszystko warzywa , owoce, nawet biorę witamini , a może to jakaś choroba skóry? Nie wiem co się dzieje , czy ja mam coś z hormonami , a może mam za dużo hormonów męskich?


Poczytaj o hirzutyźmie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-26 08:06
michal8134 napisal(a):Nie było żadnej poprawy, a co ze stosusnkiem LH do FSH? Wskazywałoby, że mam zablokowaną przysadkę? A estradiol nie jest też za wysoki, niby norma ale wydaje mi się wysoki?


Hormonem luteizującym bym się nie pzrejmował, pamiętaj że u facetów on też potzreby do produkcji teścia.
Estradiol, pewnie że u nas czym niższy tym lepiej, ale skoro masz teścia w dolnej granicy, wysoką prolaktynę to jakby oczywiste że estradiol będzie wyższy, na podstawie takich wyników nie można posatwić diagnozy o zablokowanej przysadce.
napisał/a: michal8134 2010-11-26 22:31
Czyli wyniki są w porządku? Ale coś musi być ze mną nie tak skoro nie mam spontanicznych erekcji ani rano ani w ciągu dnia i nie czuję żadnego pożądania. Co do prolaktyny to kilka miesięcy zażywałem bromergon i wtedy prolaktyna zeszła nawet poniżej dolnej granicy normy, ale jak widać powróciła do niemal identycznego stanu(wcześniej niecałe 25 ng/ml). Co do LH to czytałem, że im wyższa wartość tego hormonu to tym wyższy popęd seksualny i to by się zgadzało bo wynik jest na granicy normy a u mnie zupełny brak libido. Może spróbować clomid czy pomoże? Proszę o jakieś rady bo nie wiem co robić już.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-27 08:07
Skoro brałeś leki na receptę ozancza że byłeś u lekarza, więc jak nie odczuwasz poprawy powinieneś udać się znowu do niego.