Problem z żółtymi oczami.

napisał/a: anonim0wy 2010-11-25 18:55
Witam
Mam 17 lat. Niepokoi mnie to że w tym tygodniu zaczęto mi zwracać uwagę na to że mam żółte oczy. Czy mogę mieć jakieś problemy z wątrobą? W poniedziałek zaczęło mnie dosyć mocno boleć gardło. Po powrocie ze szkoły (ok. 18) do godziny 22-23 wziąłem ok. 5 pastylek chlorochinaldinu i gardło przestało boleć. We wtorek poszedłem do szkoły i po powrocie (ok 15) mama powiedziała mi że mam jakieś żółte oczy. Miałem iść do przychodni ale były ogromne kolejki a ja się czułem dobrze więc nie poszedłem.
Wczoraj w szkole pod koniec lekcji koledzy także zwrócili mi uwagę na oczy. Dzisiaj tak samo. Niepokoi mnie to czy nie zachorowałem na coś poważniejszego. Napisałem o tym chlorochinaldinie bo może jest ciężki dla wątroby?? Odżywiam się w miare normalnie nie jem tłustych rzeczy waże ok. 72 kg przy 180 cm wzrostu mam tylko tendencje do jedzenia zaraz przed snem ale staram się tego nie robić. Mam też słabość do czekolady. Nie piję często alkoholu, nie przesadzałem z nim ostatnio.
Co to może być i co mam z tym zrobić?
Proszę o pomoc.
*Dodam jeszcze że mam katar i czuję się jak przy zwykłym przeziębieniu, nie mam nawet gorączki i chodze do szkoły ale zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek z tym.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-25 22:48
Moim zdaniem, przeziębienie to odrębna sprawa. Natomiast sprawę żółtego zabarwienia oczy należy koniecznie sprawdzić. Powinieneś udać się do swojego lekarza rodzinnego, który najprawdopodobniej zleci Ci badanie poziomu bilirubiny we krwi.
napisał/a: anonim0wy 2010-11-26 20:13
Dziękuje za odpowiedź. Chyba jednak wybiorę się do lekarza.