Problem z zapaleniem powieki

napisał/a: magda_leyna 2018-04-01 13:58
Witam. Piszę w sprawie dolegliwości związanych z jednym okiem, które odczuwam od paru dni. Być może ktokolwiek z Was ma doświadczenie w podobnym temacie i jest w stanie doradzić... Mam 25 lat, od paru dni czułam po prostu zwykły dyskomfort w lewym oku i przez to widziałam jak za mgłą. Zdecydowałam się jechać na SOR, przy czym byłam pewna, że po zbadaniu powiedzą mi, że mam wadę wzroku. Okazało się, że nie mam żadnych wad, a dyskomfort wziął się od "dyskretnego" (nie widać go) spuchnięcia wewnątrz powieki.

Lekarka napisała mi na karcie inf., że mam "JĘCZMIEŃ (nie odczuwam żadnego jęczmienia, nie wiem więc dlaczego taka diagnoza)I INNE GŁĘBOKIE ZAPALENIE POWIEK". W internecie jest wiele informacji dotyczących zapalenia brzegu powiek, co nie jest moim problemem. Poza tym moje oko wygląda normalnie, nie widać, że mam problem. Po prostu mam dyskomfort jak podnoszę wzrok, co jest spowodowane lekkim opuchnięciem wewnątrz powieki.

Lekarka przepisała mi same krople TOBRADEX. Przeczytałam, że branie ich wiąże się z wieloma możliwymi powikłaniami, oczywiście o żadnych nie zostałam poinformowana. Ani o konieczności badania ciśnienia wewnątrz gałkowego (inf. na ulotce). W ogóle o niczym nie zostałam poinformowana - na marginesie, na odchodne dostałam jeszcze nie swoją kartę (szczegół - państwowa służba zdrowia...)

W internecie przeczytałam też opinie, że w leczeniu tego "jęczmienia" trzeba stosować gorące okłady i masaż oka. Nic takiego nie słyszałam od lekarki, mimo że wpisała mi ten rzekomy "jęczmień" którego nie widzę i nie czuję. Nie wiem, być może jest mikroskopijny. Nie poinformowała mnie też jaki alergen może być odpowiedzialny za to "zapalenie", nie wiem więc nic. Dostałam same kropelki i już,

Czy ktokolwiek miał podobne dolegliwości i problemy z okiem? Ile czasu zajmuje leczenie? Czy kropelki TOBRADEX są bezpieczne? Jeśli znajdą się osoby z podobnym doświadczeniem, z góry dziękuję za odp.