Problem z językiem

napisał/a: kasia1985k 2010-10-07 14:20
Witam mam 25 lat. Jakiś czas temu poczułam suchość w jakie ustnej i dziwny jakby zdrentwiały język, nic specjalnego z tym nie robiłam gdyż myślałam że samo przejdzie. Około 1,5 tygodnia pozniej obudziłam sie z podpuchniętymi oczami i powiekami oraz bólem gardła, kaszlem i gorączką. Poszłam do lekarza który stwierdził że mam infekcje gardła i przeziębienie. Opowiedziałam mu o tym języku i o tym iż stając na wage rano zobaczyłam 3 kg więcej i że teraz nie mogę zapiąć swoich obcisłych jeansów. Lekarz na to odpowiedział że język sugeruje problemy z wodą i najprawdopodobniej zatrzymała mi się woda w organizmie. Powiedział też że infekcja a do tego pierwszy dzień miesiączki mogły nasilić objawy. Brałam przez kilka dni aspiryne, rutinoscorbin i wit c ale goraczka nie ustępowała. Lekarz przepisał doxycylinum i helicid gdyż choruję na reflux. Biorę czwarty dzień antybiotyk i już nie dusi mnie suchy kaszel w nocy ale wciąż usiłuje odkaszlnąć i czuje suchość w ustach i przełyku, nie mam goraczki i kataru lecz opuchlizna z oczu spadła w okolice dolnej części twarzy i wygląda troche lepiej ale waga spadła nieznacznie. Już nie wiem co robic gdyż badanie moczu jest ok a czekam jeszcze na badania krwi, crp, wymaz z gardła. Pyatłam lekarza czy to może mieć związek z moją trzytygodniową dietą białkową i czy może zakwasiłam przez to organizm albo coś rozregulowałam ale on twierdził że to raczej niemożliwe w tak krótkim czasie. Prosze o pomoc, jak pozbyć się tej suchości w ustach i gardle i tej wody. Brdzo się boje co sie ze mną dzieje :(
napisał/a: Christine1 2010-10-07 18:13
Może to dziwnie zabrzmi, bo odkłada Ci się woda w organizmie, ale czy nie pijesz za mało płynów? Gdy organizm jest słabo nawodniony, zaczyna magazynować wodę i wtedy zaczynamy puchnąć.
Może przydałyby się jakieś ziółka moczopędne, żeby pozbyć się odłożonej w ciele wody. No i musisz więcej pić, żeby organizm nie musiał robić zapasów.
Infekcja, gorączka, kaszel, miesiączka - wszystko mogło się przyczynić do odkładania wody.
Przed miesiączką czasem przybiera się na wadze, ale waga powinna później spaść.
Żeby nie czuć suchości w ustach unikaj picia czarnej herbaty (okropnie wysusza) i kawy (odwadnia). Pij dużo soków owocowych i warzywnych, niegazowanej wody, jedz surówki z dodatkiem oliwy (nie oleju!).