Powiększony migdał

napisał/a: asiczka78 2010-12-12 18:05
Mam pytanie do eksperta:) Mój synek (4,5roku) w maju tego roku miał usuwany 3 migdał i podcinane boczne. Kilka dni temu przez przypadek zauważyłam , że ma ogromny lewy migdałek podniebienny (prawy wydaje mi się w normie). Czym to jest spowodowane (synek ma katar i kaszle) , czy potrzebny będzie kolejny zabieg?
Będę wdzięczna za informacje
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-12-13 09:05
Spowodowane najprawdopodobniej infekcją, często wirusową.
Czy to da się podleczyć, czy konieczny będzie zabieg, to tylko lekarz po badaniu może stwierdzić.
napisał/a: asiczka78 2010-12-13 20:02
Dziękuję za odpowiedź:)

Dzisiaj byłam z małym u pediatry . Wspomniałam o tym migdale i faktycznie powiedziała, że najprawdopodobniej jest wynikiem infekcji i jak dziecko wyzdrowieje to może się obkurczyc . Ewentualnie za jakiś czas jak się nie zmniejszy będzie można rozważac zabieg.

W takim razie tak sobie myślę jaki jest sens usuwania czy podcinania migdałów jak za jakiś czas wracamy do punktu wyjścia. Synek jak kaszlał tak kaszle jedyny plus tego zabiegu to , że nie chrapie i ładnie mówi (chociaż mówienie do końca nie jestem pewna czy to zasługa zabiegu czy po prostu czasu).

Mam jeszcze pytanie odnośnie kaszlu u mojego dziecka. Alergolog stwierdziła alergie a właściwie początki astmy (wyszło mu uczulenie na pleśń) . Przepisała różne leki ( aerius 2x2,5ml, budiair 2x1wziew, rhinocort, singulair 4 1x1) . Przez pierwszy miesiąc brania leków było super jak ręką odjął ale potem złapał wirusówkę i tak się znowu zaczęło . Teraz (jak kaszle) do końca nie wiem czy dziecko jest przeziębione czy to alergia bo ma tylko katar i kaszel bez gorączki. Dzisiaj np dostał od pediatry antybiotyk bo niby osłuchowo jest coś nie tak. Wczoraj kaszlał co kilka sekund dzisiaj kilka razy w ciągu dnia.
Jakie badania powinnam wykonac aby dowiedziec się skąd te ataki kaszlu? Morfologie, mocz ma ok badania na pasożyty nic nie wykryły, 3 migdał wycięty , co jeszcze ?