Powiększająca się opuchlizna

napisał/a: pokal1 2010-09-23 01:10
Witam serdecznie.
Mam następujący problem:
W zeszły piątek na kawalerskim kolegi tak się sprawy potoczyły iż zostałem uderzony w lewy polik. Trochę wewnętrzna strona polika została poturbowana od zęba ale w sobotę nic się nie działo. Od niedzieli opuchlizna zaczęła mi trochę rosnąć. W dniu dzisiejszym jest jeszcze większą aż mam problemy z mówieniem i jedzeniem. Zacząłem stosować okłady z lodu oraz smarować żelem Altacet.Dodatkowo jamę ustną płuczę szałwią. Po tych zabiegach porobiło się jeszcze troszkę gorzej. Obrzęk znajduje się z lewej strony przy złączeniu się jednej wargi z drugą (daleko od dziąseł także wykluczam jakieś problemy z zębami).
Proszę o informację czy powinienem udać się z tym do lekarza (jakiego) i ewentualnie jakie mogę jeszcze kroki podjąć w celu zmniejszenia obrzęku i szybszego zagojenia się rany wewnątrz polika
napisał/a: pokal1 2010-09-23 01:24
Proszę o szybką pomoc.

Właśnie pękła mi ta ranka wewnątrz ust i wydostało się dużo ropy. Co prawda opuchlizna znacznie zmalała ale nie wiem co dalej z tym robić??
napisał/a: pokal1 2010-09-23 10:28
Witam ponownie.

W nocy chyba cała ropa mi już zeszła.
Jeszcze trochę opuchlizna została ale jest o niebo lepiej.
Niech mi ktoś doradzi co mam robić żeby nie doszło do zebrania się ropy ponownie.
Może powinienem czymś płukać?
napisał/a: Christine1 2010-09-24 00:02
Radziłabym wybrać się na dyżur chirurgii ogólnej, bo może będzie konieczne ściąganie ropy, ale wygląda na to, że przydałby się antybiotyk, żeby uniknąć ewentualnych powikłań. Ropa świadczy o zakażeniu bakteryjnym, które musiało się utworzyć podczas uszkodzenia wewnętrznej strony policzka, o ząb.
napisał/a: Blackursus 2010-09-24 01:36
Troche to dziwne. Czy na pewno bylo to uderzenie? Jesli tak, czy na pewno nie masz zadnych problemow z uzebieniem? Nigdy nie slyszalam, zeby zbierala sie ropa po uderzeniu! Zeby nie doszlo do ponownego zbierania sie ropy, zalecala bym wizyte u dentysty, bo najprawdopodobniej, masz problem z ktoryms z zebow i jezeli nie wyleczysz go kanalowo, to bedzie sie nadawal tylko do usuniecia. Ale moge sie mylic. Pozdrawiam.