Poważne problemy z żołądkiem i z ogólnie układem trawiennym

napisał/a: Teelix 2010-08-16 00:35
Witam serdecznie! Od pewnego czasu mam poważne problemy z żołądkiem. Wszystko zaczęło się od dosyć mocnych bóli brzucha co jakiś czas, ustępujących po lekach przeciwbólowych. Później jednak doszłu do tego bóle po prawie każdym posiłku, do tego mocny ból po lewej stronie brzucha, ewentualnie ból żołądka, dosyć często mdłości, na razie bez wymiotów oraz gorzki smak w ustach. Do tego brak apetytu, jednakże to sprawa dosyć dziwna, bo co jakiś czas jestem tak głodna, że muszę coś zjeść, by w ogóle funkcjonować. Opisane dolegliwości pojawiają się praktycznie po każdym jedzeniu, nawet po ryżu, chociaż są momenty w ciągu dnia, kiedy nie odczywam praktycznie żadnego z nich, jednakże dosyć rzadkie.

Tak było jakiś czas temu. Teraz dolegliwości się zmiejszyły po wizycie u lekarza (zalecił mi kilka leków, podejrzewa podrażnienie śluzówki żołądka - o ile nie mylę określenia :), ewentualnie trzystki). Jednakże martwi mnie co innego - tuż przed wizytą bolały mnie plecy, po wizycie bolą mnie już od tygodnia z różnym natężeniem, przez kilka dni bardzo mocno (zaczęło się od wysokości nerek, potem poszło aż do łopatek), a od wczoraj nie mam w zasadzie bóli pleców, ale za to dosyć obfity krwiomocz co jakiś czas. Jutro cchę zrobić USG, ale nie ukrywam, że się boję.

Czy mam czego?
veronika78
napisał/a: veronika78 2010-08-16 10:42
Witam,
myśle, że problem nie lezy tutaj po stronie układu trawiennego.
Czy zażywała Pani ostatnio jakieś antybiotyki, przyjmowała środki antykoncepcyjne ?
( jakis wiekszy stres, zazywanie wiekszej dawki lekow przeciwbolowych itp ? Cos ostatnio sie zmienilo ? )
napisał/a: Teelix 2010-08-16 14:03
Przez długi okres czasu zażywałam środki przeciwbólowe w ilościach około 10 przez kilka dni na miesiąc (przy miesiączce), poza tym przy bólu głowy. Odstawiłam je, kiedy wystąpiła krew w lewej dziurce od nosa. Życie stresujące mam przez cały czas :). Czyżby to były - łącznie z tym moczem - objawy tylko nerwicy?
veronika78
napisał/a: veronika78 2010-08-16 19:21
Chodziło mi o jakieś czynniki zewnętrzne, które w ostatnim okresie pojawily się pierwszy raz. Może nagła zmiana diety dla przykładu...oczywiście może takich w ogole nie być, ale proszę się zastanowić. Czy ma Pani stan podgorączkowy ? Przechodziła Pani ostatnio jakieś choroby? Czuje Pani Bol przy oddawaniu moczu ?
napisał/a: Teelix 2010-08-16 21:53
Właśnie najśmieszniejsze jest to, że bólu nie czuję żadnego. A na diecie jestem od kilku dni, bo lekarz zalecił mi dietę sucharkową (i ryżową, ale ryż mi szkodzi 0o). Nic się chyba poza tym nie zmieniło poza jedną stresującą sytuacją kilka dni temu. Jedyna moja choroba to ta powyżej, a stanu podgorączkowego nie stwierdziłam.
napisał/a: Teelix 2010-08-17 01:11
Piszę drugi post, bo nie mogę edytować poprzedniego. Czy tylko mi to pachnie rakiem szyjki macicy?