Podwyższony potas, bóle w klatce piersiowej..

napisał/a: ktośktopyta 2010-10-29 01:28
Witam,

Od kilku miesięcy odczuwam nasilające się bóle w klatce piersiowej - o różnych porach dnia, najczęściej w godzinach wieczornych. Bólom tym towarzyszy złe samopoczucie, uczucie dyskomfortu, wybijanie serca z rytmu? bóle podżebrowe z lewej i prawej strony. Ciśnienie utrzymuje się w normie, akcja serca waha się od 80 do 50 uderzeń na minutę. Znacznie zmniejszyła się moja tolerancja wysiłku fizycznego - czasem ból nasila się właśnie w czasie zwiększonego wysiłku. Dodam, że kilka miesięcy temu przeszedłem cholecysektomię.. od tego czasu moje samopoczucie stale się pogarsza - bóle w klatce nasilają się. Ostatnio boleć zaczęły mnie również nogi, a żyły na nich bardziej się uwidoczniły, chwilami wręcz bolą w trakcie nacisku.. Budzę się często z obolałymi nogami..

Wykonałem różne profile badań i kilka z nich przekroczyło normę:
Potas - 5,7 mmol/l
birilubina całk. - 1,5

Hormony w normie, enzymy wątrobowe i trzustkowe w normie, profil nerkowy jest w porządku, elektrolity w normie(poza potasem), CK, CRP, morfologia w normie.. Nie wiem co może być przyczyną podwyższonego poziomu potasu? Czy podwyższony potas może powodować moje dolegliwości? Mój lekarz nie potrafił mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
EKG wykazało tylko dodatkowe skurcze, lekarz odesłał mnie do kardiologa i zasugerował, że to może być tzw. "wędrujący rozrusznik"..

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie, które pomogą w rozwiązaniu moich problemów..