Podwyższona temp i OB ok 80

napisał/a: monnnik 2010-11-22 21:56
Witam, piszę ponieważ mój ojciec (46lat, pracuje fizycznie) przez ostanie parę miesięcy i do tej pory strasznie kaszle, dodam że podpala, niedużo (1-2 paczki na tydzień), kaszel nasilał się rano, był raczej suchy, bez odksztuszania, zaraz po przebudzeniu. Chodził do lekarza rodzinnego, dostawał mnóstwo antybiotyków na zapalenie oskrzeli i nic.. od jakiegoś półtora miesiąca codziennie ma podwyższą temperaturę, do 38st(najczęściej 37,5- 37,8), dodam że choruje jeszcze na nadciśnienie i zażywa codziennie tabletki. W związku z tymi płucami dostał skierowanie na rtg klatki, niby wszystko w porządku, był u pulmunologa, miał wykonywane testy pod kątem alergii (wszystkie negatywne), spirometrię (też ok.), i niby osłuchowo też jest ok. Hormony tarczycy w normie, morfologia też. Jedyne co niepokoi to podwyższone OB (wcześniej miał ok 40-50) dzisiaj znowu miał badane i wyszło 80, trochę za dużo. Ostatnio również schudł (niewiele ale zmizerniał). Doszły jeszcze duszności, oraz kłucie pod łopatką (bardziej wydaje mi isę nerwobólem). Dostał również dzisiaj skierowanie do Rudki (placówka specjalizująca się w chorobach płuc i gruźlicy) na badania szczegółowe. Również przy okazji był u kardiologa (ma na sercu bliznę prawdopodobnie pogrypową, ale nie niepokojącą), na usg jamy brzusznej (torbiel na nerce lewej, o której wiemy już parę lat,ale nie urosła nawet o mm), jakoś niedługo jest zapisany na tomografię kręgosłupa..
I stąd moje pytanie: jakie jeszcze badania może mieć wykonane? pod jakim kątem można jeszcze badać? czy może to być gruźlica?
z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: piotrosiama 2010-11-22 23:59
OB - 80 to dużo za dużo i świadczy o toczącym się w organiżmie stanie zapalnym. Trzeba dokończyć wszystkie zlecone badania i ustalić przyczynę.