Podwyższona Dopamina, Serotoina i Adrenalina

napisał/a: wypadająmiwłosy 2010-12-29 14:23
Witam, piszę do Państwa z ogromną prośbą o pomoc. Od jakiegoś miesiąca brałem suplementy (na wzmocnienie układu nerwowego) firmy CalVita: Rhodiolin i Stress Managment. Mniej więcej 6 dni temu odstawiłem tabletki, ze względu na złe samopoczucie i dziwne objawy. Teraz po odstawieniu tabletek ten stan jest podobny ale pogorszył się. Czuje się jakbym cały czas spał, jestem w jakimś letargu. Nie mam żadnych zaburzeń percepcji ani zaburzeń psychicznych - chyba, zachowuje po części swoją świadomość. To chyba kwestia układu nerwowego - czuje się jakby był on całkowicie "uśpiony". Nie odczuwam stresu, nerwów, tylko same pozytywne emocje. Rzeczywiście zmieniło mi się myślenie (na pozytywne), teraz po odstawieniu tych leków - uświadomiłem sobie to. Ale źle się czuje, tak jakbym był pod wpływem jakiejś hipnozy albo spił się do nieprzytomności. Pije litrami wodę mineralną, żeby oczyścić organizm - ale to nic nie daje. Musze za wszelką cenę wrócić do normalnego stanu świadomości. Nie mam nerwicy - suplementy na stres wziąłem przy okazji kupowania suplementów przeciw wypadaniu włosów. Trudno mi określić czy ten stan pojawił się zaraz po odstawieniu leków - wydaje mi się, że na jakiś dzień albo dwa dni przed odstawieniem, ale nie jestem pewien. Trudno mi też jednoznacznie określić ten stan - myślę normalnie, zachowuje się też normalnie, ale w głowie czuje jakąś błogość. Nie docierają do mnie w ogóle negatywne emocje ani myśli.

Zanim wybiorę się do lekarza, chciałbym jeszcze zapytać na forum - co Państwo o tym myślą.
Czy jest to kwestia wyciszenia, układu nerwowego, odstawienia leków, a może jestem uczulony na jakiś składnik, któregoś z tych suplementów. Przed braniem leków - czułem się normalnie. Po dwóch tygodniach brania suplementów - było jeszcze dobrze. Dopiero w trzecim tygodniu brania suplementów, zacząłem się źle czuć. Z każdym dniem coraz to gorzej, dlatego odstawiłem wszystko i stan się pogorszył.

Na 99 % moim zdaniem, jest to przez leki - sumując:
nie odczuwam stanów nerwowych, żadnego stresu, same pozytywne myśli i emocje - choć zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest OK. Przed braniem leków było wszystko normalnie - nigdy w życiu nie doświadczyłem odmiennych stanów świadomości.

Co powinienem zrobić, pije wodę, biegam na bieżni, staram się wypocić ten syf z organizmu.


Jeśli to nie minie, do kogo powinienem z tym pójść, Neurologa ? Bo to raczej na pewno nie jest kwestia psychiki - bo zachowuje się normalnie i raczej mam normalne myślenie, jestem świadomy problemu i tego co się ze mną dzieję. Tylko odczuwam jakiś inny stan, nie wiem czy stan świadomości, nie wiem jak to określić. Po prostu, mam wrażenie, że moje nerwy całkiem się wyłączyły.
A to wszystko odczuwam w głowie, jakąś błogość, po mimo problemu wewnętrzny spokój - nie jestem do końca sobą.
napisał/a: wypadająmiwłosy 2011-01-05 12:00
Witam, więc tak - trafiłem w piątek do szpitala z objawami przedawkowania, dostawałem dwie kroplówki (właściwie 4, bo po 2000 ml) na oczyszczenie organizmu, pierwszą w piątek, drugą w sobotę rano. Trochę lepiej już się czuje, więc najgorsze mam już w pewnym sensie za sobą. Teraz pije wodę, sok z cytryny, zieloną herbatę na oczyszczenie - ale w czym jest rzecz ?

Badał mnie i psychiatra i neurolog - wszystko pod tym względem jest w porządku.
Właściwie miałem nad sobą cały sztab lekarzy, dziesiątki badań - teraz przed chwilą miałem jeszcze po raz kolejny badaną krew i mocz.

Rhodiolin - suplement, który zwiększa produkcje Serotoniny w mózgu (tzw. hormon szczęścia) - który jest u mnie najprawdopodobniej podwyższony.
Moje pytanie, kiedy poziom ten Serotoniny powróci do normy ? Bo już nie daje rady, w dodatku mam częste i strasznie realne sny, to mnie wykańcza najbardziej.

Kiedy to wszystko powinno wrócić do normy ? Co robić, biegać ? Pić wodę, sok z cytryny, przebywać cały czas na świeżym powietrzu, proszę o szybką odpowiedź.
napisał/a: placio93 2011-01-05 16:56
Czy brałeś leki z grupy inhibitorów Monoaminooksydazy (MAO) lub inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny(SSRI)?
Pozdrawiam: Placio93
napisał/a: wypadająmiwłosy 2011-01-05 20:04
Witam, trudno mi odpowiedzieć - w internecie są dokładne opisy tych suplementów, wyżej podałem ich nazwy.
Lekarz mówił, że mam podwyższony poziom serotoniny w mózgu - te suplementy tak działają.

Mówił też, że tego typu leki, bierze się w momencie skrajnej depresji albo nerwicy - a ja jestem całkiem zdrowy.

Co robić ? Pije wodę, biegam, sok z cytryny - według zaleceń, ale ma to minąć w przeciągu 3 - 5 tygodni, a to cholernie długo.

Idąc spać nie przechodzę kolejno faz snu, tylko z miejsca wchodzę w głęboki sen, i to jest najgorsze bo są strasznie realne (to też normalny objaw) - jak jest koszmar, to budzę się w nocy, cały spocony ze łzami w oczach.
napisał/a: placio93 2011-01-05 20:44
a czy przyjmując suplementy nie przekraczałeś zalecanych dawek?
czy jesteś pewien, że można stosować je razem?
i czy oprócz tych dwóch suplementów stosujesz jakieś leki?
napisał/a: wypadająmiwłosy 2011-01-06 11:50
Bosch, z tylu użytkowników na forum, nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie - jak zmniejszyć poziom serotoniny ?

Zdrowy człowiek, bez nerwicy, depresji - dostaje przez miesiąc, co dziennie - dawkę leków (suplementów) zwiększających poziom serotoniny.
Umysł pracuje na max obrotach, idąc spać nie przechodzę kolejno faz snu, tylko z miejsca wchodzę w głęboki sen.
Mam wrażenie, że cały świat jest piękny, nie czuje stresu, nerwów, nie myślę o problemach - 100 % błogość w umyślę, jakbym był w niebie.

Co do cholery robić, żeby wrócić do normalnego stanu ?
napisał/a: placio93 2011-01-06 13:17
postępowanie w przypadku zespołu serotoninowego ogranicza się do odstawienia leków mogących go wywołać, monitorowania czynności życiowych, i podaniem w razie potrzeby substancji zmniejszających napięcie mięśniowe i ciśnienie krwi. Więc chyba nie istnieje metoda pozwalająca zmniejszyć poziom serotoniny.

ponawiam pytanie:
placio93 napisal(a):czy oprócz tych dwóch suplementów stosujesz jakieś leki?

być może podwyższony poziom serotoniny jest skutkiem ubocznym działania innego leku a w/w suplementy tylko go nasiliły do tego stopnia że stało się to widoczne?
napisał/a: wypadająmiwłosy 2011-01-12 17:48
Witam, jedno pytanie - w jaki sposób je zmniejszyć, ewentualnie jak długo trwa okres powrotu do normy.
Tutaj jest wszystko opisane:


commed pl / Neurolog / Odmienny stan świadomości - suplementy Calvita stary temat.

Po suplemencie Rhodiolin, mam zwiększoną: Dopaminę, Serotoninę i Adrenalinę.
napisał/a: ata28 2011-01-12 17:58
wypadająmiwłosy napisal(a):Witam, jedno pytanie - w jaki sposób je zmniejszyć, ewentualnie jak długo trwa okres powrotu do normy.
Tutaj jest wszystko opisane:


commed pl / Neurolog / Odmienny stan świadomości - suplementy Calvita stary temat.

Po suplemencie Rhodiolin, mam zwiększoną: Dopaminę, Serotoninę i Adrenalinę.

Ja nie bardzo rozumiem, gdyby lekarz uwazal ze hormony sa za wysokie to chyba by zalecil leczenie
jakie masz dokladnie te podwyzszone wartosci
napisał/a: alimenciarzNIESCIGALNY 2011-01-12 18:08
Jeśli jesteś zapiany/a do lekarza psychiatry i leki trzeba zastosować to musi lekarz Ci je dobrać. Jakie masz zawyżone zle funkcjonowanie i czym się ono objawia? Jeśli nie szkodzisz sobie czy komu innemu to wtedy farmakologia nie jest potrzebna. Czy masz jakieś zachwiania w zlym funkcjonowaniu czy samopoczuciu? Euforię nadmierną? Problemy ze snem? Jak, gdzie i kto zrobił Ci te pomiary? Skąd wiesz, że to akurat hormony, a nie co innego?
napisał/a: wypadająmiwłosy 2011-01-12 19:37
Witam, wszystko opisałem w temacie: (commed pl / Neurolog / Odmienny stan świadomości - suplementy Calvita stary temat) - nie mogę podać linka.
Wszyscy lekarze, którzy mnie badali (neurolog, psychiatra, plus kilku innych lekarzy) stwierdzili, że po tym suplemencie (który jak się okazuje nie ma Atestu) mam zwiększone te hormony, na podstawie moich objawów, które też opisałem w tamtym temacie. Teraz chciałbym uzyskać tylko informacji - jak długo taki stan będzie trwał. (wszyscy lekarze, mówią "po prostu czekać")

W pełni zdrowy człowiek (bez żadnej nerwicy, depresji) dostaje przez miesiąc suplement, który zwiększa te hormony.

Wszystko jest opisane w temacie do którego podałem "ścieżkę".
napisał/a: wypadająmiwłosy 2011-01-12 19:39
http://commed.pl/odmienny-stan-swiadomosci-suplementy-calvita-vt56327.html

Temat nadawałby się bardziej do działu "Toksykolog", ale takiego na forum nie ma.