pierwszy atak padaczki?

napisał/a: alabami 2012-11-12 10:30
Witam, mam 20 lat. Ostatnio zapaliłam marichuanę, nie był to mój pierwszy raz, palę od około roku, średnio 1 raz w tyg. Jednak po ostatnim paleniu stało się coś strasznego, źle się czułam, kręciło mi się w głowie i wiedziałam, że zaraz zemdleję, więc usiadłam na murku. Dodam, że problemy z omdleniami pojawiały się u mnie wcześniej, średnio raz na dwa lata i były spowodowane wysoką temperaturą, brakiem świeżego powietrza, tłumem itd. Jednak po przebudzeniu okazało się, że nie było to zwykłe omdlenie, obudziłam się leżąc na ziemi. Z relacji osoby, która była ze mną wiem, co się działo, bo nic nie pamiętam do momentu aż się obudziłam. A więc okazało się, że zaczęłam mieć skurcze mięśni, oczy miałam na wpół otware i było widać same białka. Zaczęłam blednąć i mieć sine usta. Potem oczy były strasznie szeroko otwarte, zaczełam się dusić, nie mogłam złapać powietrza, byłam cała czerwona z żyłami na głowie, do tego były także skurcze rąk. Miałam także jakby mini pianę z ust. Wtedy położono mnie na ziemi i się ocknęłam. Wszystko trwało około 3 min, po przebudzneiu nadal czułam się słabo i musiałam trochę posiedzieć na ziemi. Wszytko wiem od osoby, która była ze mną, bo nic nie pamiętam od momentu omdlenia. Dodam, że stało się to pierwszy raz. Czy wpływ na to miała mariuchana? Powinnam iść z tym do lekarza? Wiem, że mogą być to objawy jednego z rodzaju ataku padaczkowego, ale nie wiem czy po jednorazowym zdarzeniu zostanę skierowana na badania. Czy jeśli było to spowodowane mariuchuaną powinnam się martwić, że spotka mnie coś podobnego bez palenia w zwykły dzień?
gajaa
napisał/a: gajaa 2012-11-12 13:04
alabami napisal(a): Witam, mam 20 lat. Ostatnio zapaliłam marichuanę, nie był to mój pierwszy raz, palę od około roku, średnio 1 raz w tyg. Jednak po ostatnim paleniu stało się coś strasznego, źle się czułam, kręciło mi się w głowie i wiedziałam, że zaraz zemdleję, więc usiadłam na murku. Dodam, że problemy z omdleniami pojawiały się u mnie wcześniej, średnio raz na dwa lata i były spowodowane wysoką temperaturą, brakiem świeżego powietrza, tłumem itd. Jednak po przebudzeniu okazało się, że nie było to zwykłe omdlenie, obudziłam się leżąc na ziemi. Z relacji osoby, która była ze mną wiem, co się działo, bo nic nie pamiętam do momentu aż się obudziłam. A więc okazało się, że zaczęłam mieć skurcze mięśni, oczy miałam na wpół otware i było widać same białka. Zaczęłam blednąć i mieć sine usta. Potem oczy były strasznie szeroko otwarte, zaczełam się dusić, nie mogłam złapać powietrza, byłam cała czerwona z żyłami na głowie, do tego były także skurcze rąk. Miałam także jakby mini pianę z ust. Wtedy położono mnie na ziemi i się ocknęłam. Wszystko trwało około 3 min, po przebudzneiu nadal czułam się słabo i musiałam trochę posiedzieć na ziemi. Wszytko wiem od osoby, która była ze mną, bo nic nie pamiętam od momentu omdlenia. Dodam, że stało się to pierwszy raz. Czy wpływ na to miała mariuchana? Powinnam iść z tym do lekarza? Wiem, że mogą być to objawy jednego z rodzaju ataku padaczkowego, ale nie wiem czy po jednorazowym zdarzeniu zostanę skierowana na badania. Czy jeśli było to spowodowane mariuchuaną powinnam się martwić, że spotka mnie coś podobnego bez palenia w zwykły dzień?


Na pewno odstaw zioło, najwidoczniej marihuana nasila Twoje objawy. Poradziłabym Ci udać się do neurologa - taki atak powinien skłonić do wizyty u specjalisty.
napisał/a: ~alabalami 2012-11-12 13:28
Odstawię na pewno. Ale najbardziej zastanawia mnie fakt czy to ona spowodowała ten pierwszy atak, czy bardziej chodzi o fakt, że nasiliła ona problem i doszło do ataku.

Czy lekarz może jakoś źle zareagować gdy mu powiem, że paliłam?