piekące oczy

wkretek
napisał/a: wkretek 2010-07-05 04:16
Często pracuję do późna w nocy przy komputerze (co widać, bo piszę właśnie po całonocnej "sesji" - jest 4 rano :D. Czy zna ktoś skuteczny patent na uczucie piasku pod oczami? Jakieś krople, albo domowe sposoby?
napisał/a: ~katrin 2010-07-05 13:27
a może poprostu położyć się spać????
kaboros
napisał/a: kaboros 2010-07-07 02:08
sprubuj najpierw zwykłej soli fizjologicznej (dostepna w malutkich opakowaniach, po 3-5 ml), jak nie pomoze, to sprobuj Visin, ale calkiem drogie jest - 15-20 zl a starczy Ci moze na 1-2 tyg czestego uzywania
wkretek
napisał/a: wkretek 2010-07-07 02:26
kolega kaboros iscie zdominowal orum widze... i tez ma sklonnosci do nocnego przesiadywania :). Dzieki za rady, dam znac, czy zadzialalo.
napisał/a: mgr-farm-patrycja-wierzbicka 2010-08-09 20:15
Witam,

pieczenie oczu lub uczucie obecności ciała obcego na powierzchni gałki ocznej może wynikać z faktu, iż podczas pracy z komputerem lub oglądania tv zmniejsza się częstotliwość mrugania powiekami, przez co spada nawilżenie gałki ocznej. Opisywane przez Pana uczucie może również wynikać z przypadłości określanej mianem zespołu suchego oka, który charakteryzuje się niedostatecznym wydzielaniem łez. W celu diagnozy należy udać się do lekarza okulisty.

Do doraźnych sposobów przynoszących ulgę należy stosowanie tzw. sztucznych łez. Są to preparaty neutralne dla oka, zapewniające odpowiednie nawilżenie gałki ocznej. Dostępne są one w aptekach w postaci kropli bądź żeli (te drugie nieco dłużej utrzymują się na powierzchni oka). UWAGA! Jeśli używa Pan szkieł kontaktowych, powinien Pan zwrócić uwagę na odpowiedni dobór preparatu, ponieważ nie wszystkie mogą być używane jednocześnie z soczewkami.