piaskowanie czy wybielanie?

napisał/a: ~LiLou 2010-10-20 08:11
Czym się różni piaskowanie od wybielania? Przy którym efekt jest lepszy?
napisał/a: jacek-41 2010-11-23 19:36
piaskowanie to u dentysty obowiązkowo a wybielić sobie możesz sama pastą do zębów
napisał/a: czikulinka 2010-11-23 20:55
To chyba nie całkiem o to chodzi. Prawdziwe wybielanie, też robi się u dentysty - są różne techniki, więc trudno mówić o wszystkich. A piaskowanie polega mniej więcej na takim torpedowaniu zębów specjalnym granulatem, który rozbija kamień nazębny:)
michoo
napisał/a: michoo 2010-11-24 19:29
piaskowanie daje efekt wybielajacy? to nie jest samo usuwanie kamienia?
napisał/a: ja_bubu 2010-11-24 22:51
jeśli u ciebie przebarwienie zębów jest spowodowane kamieniem, to piaskowanie je na pewno rozjaśni.
napisał/a: ciaraszek 2011-11-02 15:58
Słyszałam od stomatologa, że piaskowania już się nie stosuje, bo może poważnie uszkodzić dziąsła. Kamień lepiej usunąć ultradźwiękami a jeśli ktoś chce wybielić, to podobno szyny na noc są skuteczne.
napisał/a: ~arturo71 2012-05-12 22:29
Witam. Generalnie piaskowanie często robi się po skalingu ( czyli usunięciu kamienia nazębnego), jako dopełnienie. Później zęby są polerowane i pokrywa się je specjalnym lakierem lakierem . Przed wybielaniem również stosuje się scaling , wybielanie najlepiej robić jednak u dentysty. Próbowałem domowych sposobów, past wybielających , ale nic z tego jedynie wybielanie w gabinecie przyniosło dobre efekty . Jeśli ktoś potrzebuje , to mogę polecić gabinet , a właściwie klinikę w Warszawie na ul. Biały Kamień RS Dental. Warto tam zajrzeć i na pewno będziecie zadowoleni
napisał/a: ~gość 2012-05-23 15:28
Witam
Piaskowanie jest to usuwanie osadu z zębów. Najczęściej wykonywane przez higienistkę stomatologiczą. Zabieg ten często jest dopełnieniem po zabiegu skalingu czyli zdjęciu kamienia nazębnego. Piaskowanie jest to zupełnie co innego niż wybielanie, chociaż po piaskowaniu zęby też będą bielsze - bez osadu. Zabieg wybielania jest to inaczej zmiana koloru zębów na bielszy. Często wykonuje się go również w gabinecie tzw. wybielanie lampą. Można też robić to domowymi sposobami , ale najlepszy efekt jest podczas wybielania gabinetowego. Zależy czego oczekujesz. Przeważnie przed zabiegiem wybielania należy przygotować zęby przez skaling i piaskowanie.
Pozdrawiam
Kordent Ekspert
napisał/a: ~Candeo 2012-06-22 08:58
Szanowni Państwo,

naturalną barwę zębów możemy odzyskać na kilka sposobów – za pomocą wybielających preparatów dostępnych w sklepach oraz dzięki zabiegom stomatologicznym – metodą nakładkową lub laserową. Niezależnie od metody przed wybielaniem należy skontrolować stan uzębienia u stomatologa, który usunie osad, kamień i wyleczy ewentualne ubytki.

Po wybielaniu przez dwa dni powinniśmy być na tzw. białej diecie. W tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty, czerwonego wina, soków owocowych o ciemniejszej barwie i spożywania pokarmów o wyjątkowo intensywnych barwach. Należy też wystrzegać się palenia papierosów. W tym czasie może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów na zimne i gorące napoje i pokarmy. Objawy te zwykle ustępują po około 24 godzinach.

Efekt wybielania niestety nie jest stały – utrzymuje się od pół roku do około dwóch lat. Wszystko zależy od tego, czy prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej, a także od naszych przyzwyczajeń.

Centrum Stomatologii Candeo
napisał/a: ewelinaj 2012-06-26 08:14
Jeśli chodzi o pasty wybielające, to słyszałam, że jedynie ścierają one szkliwo. Zęby wydają się nam bielsze, jednak bardziej chodzi o to, że uwierzyliśmy w uzyskanie pożądanego efektu.
napisał/a: dana3317 2013-08-08 11:50
Środek do wybielania zębów - http://goo.gl/KCP0aj
ja to uzywałam no i mam teraz bielsze zęby. Moze nie takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale dla mnie efekty sa wystarczające za tą cene.
napisał/a: ~anteks 2013-08-30 07:50
Żadne wybielanie nie daje trwałych efektów - podstawa to zmiana przyzwyczajeń. Nie palę, nie piję kawy, wino raz na kiedy, myję pastą ajona i zęby mam białe bez żadnego wybielania. Uwierzcie mi, że to zdecydowanie najlepsza metoda!