POLECAMY

Pęcherze (?) na tylnej ścianie gardła

napisał/a: ruf 123 , 2018-01-08 20:32
Witam
Nie wiem kiedy to się zaczęło, bo wpadłem na to raczej przypadkiem, ale na tylnej ścianie gardła pojawiło się coś w stylu płaskich pęcherzy, nie wiem jak to określić, dlatego dorzucam zdjęcie.
https://postimg.org/image/vtf5tk9i5/
Nie mam gorączki, nie czuję bólu w gardle, przez jeden dzień bolały mnie węzły pod żuchwą i wciąż mam wrażenie że są powiększone, ale przeszło, odczuwam bóle szyi z jednej strony, ale ostatnie kilka dni spędziłem przy komputerze, więc możliwe że chodzi o utrzymywanie "skręconej" szyi w kierunku monitora, do tego czuję coś w stylu ciała obcego ciut głębiej.

Lekarz rodzinny przepisał mi Flocofast, Argentin do pryskania i Laryng UP do ssania, gdyż stwierdził że ma to podłoże grzybiczne. Moje obawy są jednak takie, że nie do końca pasuje mi to co mam w gardle, do jakichkolwiek opisów na forach i stąd prosiłbym o ocenę, może ktoś z Was miał coś podobnego.
Czasami czuję że zalega mi coś w uchu, ale to przychodzi sobie tak w dosłownie przypadkowych porach dnia, raz na kilka dni, więc nie wiem czy można to połączyć.

Pozdrawiam
moderator djfafa
napisał/a: djfafa , 2018-01-10 12:09
Taki obraz tylnej ściany gardła jest często u osób które dość dużo chorowały na gardło. I zazwyczaj jest to stan już nieodwracalny i nie wymagający żadnego leczenia.