Oxodil

napisał/a: wiki14 2010-09-19 19:07
Przy przewlekłej chorobie oskrzeli na tle alergicznym zażywam TheospireX 300-2x dziennie. Teraz przy niemal ciągłych opadach deszczu, pleśniach, grzybach itp. trochę pogorszyło mi się oddychanie i możliwość odkrztuszenia wydzieliny. Moja lekarka zapisała mi Oxodil 12 i poleciła używać 2xdziennie regularnie. No i właśnie zastanawiam się czy zażywać to razem z Theospirexem, czy też doraźnie, w razie pogorszenia oddychania. Chodzi o to czy jeden lek i drugi 2xdziennie nie wpłyną drastycznie na naczynia krwionośne, bo mam pękające naczynia włosowate i ciągle się o to boję.Będę wdzięczna za odpowiedź, radę, bo wątpliwości przychodzą po wykupieniu leku i przeczytaniu ulotki, a do lekarki mogę pójść za tydzień.
napisał/a: piotrosiama 2010-09-19 19:27
Witam !
Również jestem astmatyczką-alergiczką i biorę m.inn. Oxodil.
Mnie lekarz poradził tak - po śniadaniu Euphyllin CR retard - 1 tabl. Następnie za ok 30 min. Oxodil i jeśli mam natężenie dolegliwości to po 15 min. Flixotide dysk - 1 wdech. Niekiedy na noc Zyrtec.
napisał/a: Igniss 2010-09-19 19:30
Oxodil to długodziałający lek rozszerzający oskrzela, przeznaczony na ogół do regularnego stosowania. Do przerywania napadów duszności stosuje się raczej leki szybko i krótkodziałające.
Oxodil jest lekiem działającym głównie w oskrzelach, w takich dawkach nie powinien działać ogólnoustrojowo i skoro lekarz tak zalecił to powinnaś brać.

Dziwi mnie jedynie, że dał Ci lek rozszerzający oskrzela, nie dając jednocześnie sterydów wziewnych. Mi kiedyś alergolog tłumaczył, że nie można brać leków rozszerzających oskrzela bez wziewnych sterydów (można co najwyżej odwrotnie czyli sterydy bez rozszerzających oskrzela) bo to niebezpieczne