Owłosienie na twarzy

clodine
napisał/a: clodine 2010-10-14 10:40
Witam,jestem młodą osobą.Jak byłam młodsza to nie zauwazałam tego probemu,ale teraz jest dokuczliwy.Mam lekki,miękki mało widoczny wąs.To kłopotliwe.Jak się tego pozbyć? nie uzywając drogich laserów itd.Czy zgolenie tego rozwiąże problem?
napisał/a: kokarda1 2010-10-19 20:58
Golenie nie da zbyt wiele, bo włosy szybko odrosną jeszcze silniejsze. To jest niestety błędne koło, bo im więcej się goli, tym szybciej włosy odrastają (i do tego mocniejsze). Możesz spróbować wydepilować je, a jak to nie pomoże na dłuższą metę, to pewnie wizyta u endokrynologa nie zaszkodzi. Jeśli problem się nasili, to możliwe, że trzeba będzie zastosować jakiś krem na twarz, który będzie usuwał włosy.
napisał/a: Marcelina24 2010-10-19 21:18
Najlepiej zrobić wynik na poziom hormonów, zsięgnąć opinii ginekologa-endokrynologa. Golenie spowoduje, że włosów będzie więcej i szybko odrosną. Kremy do depilacji też są takie sobie.Można wyrywać samodzielnie bądź u kosmetyczki.
napisał/a: kokarda1 2010-10-21 18:44
tak tylko dodam, że kremy, o których wspominam nie są do depilacji (jakby ktoś źle zrozumiał), a do nakładania po prostu na twarz. Eflornityna w składzie powoduje zahamowanie działania enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie trzonu włosa, przez co włosy przestają rosnąć.