NOCNE BÓLE GŁOWY

napisał/a: eicca88 2010-12-01 16:09
Witam,

Mój narzeczony od ok. 3 dni odczuwa silne bóle głowy nocą. W ciągu dnia ból nie przechodzi jednak jest trochę lżejszy - przechodzi po środkach przeciwbólowych. W nocy ból jest tak silny, że aż go wybudza, nie pozwala zasnąć, a zwykłe środki przeciwbólowe nie pomagają. Na dodatek od kiedy to się zaczęło cały czas ma stan podgorączkowy (od 37 do 37,5 stopni).
Do neurologa najbliższe dostępne terminy są na marzec, a do tego czasu nie możemy czekać. Proszę o poradę.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-01 17:17
A jakie narzeczony ma ciśnienie - bo może zaczyna się problem z nadciśnieniem tętniczym, choć nie pasuje mi tu do końca ta podwyższona temperatura, która mogłaby świadczyć o infekcji. Odczuwa jeszcze jakieś inne dolegliwości ?
napisał/a: eicca88 2010-12-01 18:57
Narzeczony od ok. 1.5 roku oddaje, w miarę regularnie, honorowo krew. Ostatnio oddawał w połowie listopada. Jakiekolwiek badania miał wykonywane, zawsze ciśnienie miał książkowe więc nic nie wskazywało na nadciśnienie. Innych dolegliwości nie ma.
Czy jest możliwym aby krwiodawstwo doprowadzało do nadciśnienia? Wujek jego ojca zmarł z powodu nadciśnienia, a oddawał krew regularnie przez kilkadziesiąt lat.

Dziękuję za dotychczasową pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2010-12-01 19:04
Jeszcze Ci w niczym nie pomogłam, ale skoro takie długie oczekiwanie na wizytę u neurologa to może rodzinny popróbuje ustalić przyczynę. Mam kolegę długoletniego honorowego krwiodawcę lecz nigdy nie skarżył się na problemy z ciśnieniem.
napisał/a: Katika16 2010-12-06 19:56
to mogą byc klasterowe bóle głowy (KBG) mam to samo... tylko trochę jakby nasilone... jest sporo wiadomości w internecie więc nie będę wklejać spowrotem... wystarczy wpisać w google klasterowe bóle głowy i wyskoczy wszystko :) może to być jeszcze jakis rodzaj migreny... albo poprostu bóle na tle nerwowym?? może byl ostatnio jakiś stres?