nieświerzy oddech

napisał/a: uloslawa 2011-01-19 10:39
Witam! Od wielu lat zmagam się z nieustającym problemem nieświerzego oddechu( w zasadzie od zawsze).Towarzyszy temu osad biały czasem zółty na języku, dosyć częste odbijanie i dodam że tata i bacia również się ztym borykają. Wydaje mi się że po urodzeniu dziecka objawy się nasiliły. Zęby wszystkie wyleczone. Lekarz internista skierował mnie najpierw na badanie USG jamy brzucha i tylko wątroba wykazała podwyższoną echegoniczność i zmiany miąższowe(rozlany). Lekarz zalecił dietę nisko tłuszczowąi kazał wykluczyć potrwy ostre i wszelkie przyprawy. Dał równierz skierowanie na gastroskopię. Chcę wiedzieć czy w ogóle te badanie coś morze pomóc. Bardzo mi to utrudnia rzycie i marzę o tym żeby w końcu się dowiedzieć o co chodzi. Ewentualnie co mogę jeszcze zrobić i do kogo się zwrócić.
napisał/a: marrco 2011-01-19 12:49
Co do osadu na języku, to może candydoza jamy ustnej i przełyku? Były robione badania w tym kierunku ?

Polecam szorowanie języka szczoteczką do zębów lub taka specjalną tarką do języka, bo tam właśnie znajduje się najwięcej bakterii co może powodować, szorujemy tak długo aż język będzie różowy.
napisał/a: marrco 2011-01-19 12:51
A i dodatkowo powinno się zmieniać pasty do zębów, a nie używać tej samej cały czas, czyli miesiąc szorujemy pastą A, następny miesiąc pastą B ;)
napisał/a: uloslawa 2011-01-19 14:07
język szoruję za każdym razem gdy myję zęby. Pastę i szczoteczkę równierz zmieniam regularnie i w ogóle to nic nie daje
napisał/a: marrco 2011-01-19 14:52
A był robiony wymaz z tego nalotu na języku? Wykluczono kandydoze?