nierówne usta

napisał/a: Robertzx7r 2010-09-13 21:25
Witam. Mam takie zmartwienie. 2 miesiące temu zostałem uderzony w dolna wargę i pęknięcie powstało od zewnątrz jak i od wewnątrz. Nie poszedłem od razu na szycie i troche źle mi sie to zrosło to znaczy jezeli sie nie usmiecham nie rozszerzam ust to jest dobrze ale jeżeli sie uśmiechne to widać górkę i dolna czesc tez jest jakby opuszczona. Czuje tam zgrubienie i takie wybrzuszenie mam od wewnętrznej strony. Po prostu źle sie zrosło. I teraz pytanie. Bo byłem u rodzinnego i ten mi powiedział ze to 3 miesiace sie goi i przepisał mi selscoseryl ale to ze tak powiem chyba nie pomaga. Pytanie. Czy jak da mi skierowanie do chirurga to czy zrobią mi to na kase chorych(jestem na stażu tak ze jestem ubezpieczony) czy to jest skomplikowany zabieg no i czy nadmieniam za darmo mi by te usta naprostowali Prosiłbym o odpowiedź Z góry dziekuje.
napisał/a: Blackursus 2010-09-13 21:33
Nie sadze zeby Ci to zrobili na kase chorych. To wkoncu bedzie zabieg plastyczny. Posluchaj lekarza, poczekaj jeszcze, zgrubienie na pewno sie zmniejszy, a moze w ogole zniknie. Moze nie bedzie tragicznie. Pozdrawiam.
napisał/a: PaniDoctorW 2010-09-14 23:37
Niestety koleżanka wyżej ma rację. To bardziej zalicza się do chirurgii plastycznej, a to kosztuję. zabieg nie jest skomplikowany. Wątpie aby chirurgia urazowa się tym zajęła. Do tego potrzeba specjalisty w zakresie chirurgii plastycznej. Chirurgia ogólna zajmuje się głównie operacjami naczyniowymi, laparoskopią i w zakresie jamy brzusznej
urazowo ortopedyczna- zajmująca się leczeniem operacyjnym kości, stawów, więzadeł, a pośrednio także mięśni i ścięgien dotkniętych urazami.
dopiero chirurgia plastyczna (płatna) zajmuje się zabiegami estetycznymi.
napisał/a: Robertzx7r 2010-09-18 09:23
Bo jak byłem u rodzinnego to powiedział ze mogą mi poprawic ale zależy jak na to spojrzą(chodzi czy zrobią czy odesla mnie do plastycznego). W sumie to własnie jak rozszerze usta to widac wybrzuszenie takie nie wiem trzeba tam naciąc chybato wyglada jakby tam cos siedziało. za miesiąc przejde sie jeszcze raz do rodzinnego zobaczymy co powie. W sumie to nie byłby chyba skomplikowany zabieg. Nie wiem nie znam sie. A jak bym musiał zapłacic to dużo? Orientuje sie ktoś?Odp.
napisał/a: PaniDoctorW 2010-09-20 11:38
Podejrzewam, ze to zależy gdzie- najlepiej to pochodzić troszkę po klinikach i się popytać.
napisał/a: Robertzx7r 2010-09-20 12:43
Toć chyba nie bede teraz moze z 1000 zł za taki prosty zabieg płacił. Jak tam wystarczy naciąc lekko i wyrównać. Nie wiem nie znam sie. Przejde sie jeszcze moze do rodzinnego moze da mi skierowanie do chirurga moze cos da rade z tym zrobic. A nie orientujesz sie w jakich granicach pienieznych mogłoby to oscylowac? odp.