Niedoczynność przysadki mózgowej

napisał/a: sped4r 2010-11-10 15:58
Witam mam na imie Marcin i mam 25 lat chciałbym opisać mój problem,otóż od małego lecze się w Warszawie brałem do 23 roku życia zastrzyki hormonu wzrostu i dojżewania.Efekty 20cm więcej a co do dojżewania -nie ma żadnego efektu.Mam 25 lat a wiek kostny mam na 12 lat jestem chudy ale brzuch gruby kości chude i brak owłosienia-brak dojżewania co za tym idzie mam 25 lat i nie przechodziłem mutacji głosu co mnie najbardziej boli.Czy są jakieś ćwiczenia czy coś bo słyszałem od kogoś że mutacje głosu można przyśpieszyć ciwczeniami. Mam piskliwy głos w wieku 25 lat nie pasuje.Brak mutacji powoduję iż jestem nie śmiały i żadko nawiązuje nowe kontakty.

Prosze o pomoc a i jeśli ktoś powie udaj się do lekarza odrazu mówie lecze się na to całe życie biore tabletki przypisane na całe życie eutyrox i hydrocortison które dosłownie nic mi nie dają ^_^ .

Skończyłem badania gdyż uznali że jest ok bo podrosłem 20 cm .... prosze o porady co do mutacji głosu i reszty.
napisał/a: eleni32 2010-11-10 20:02
Może dodatkowo potrzebuje Pan suplementacji androgenów (dheas/androstendion/testosteron), bo wygląda na to że nadnercza nie pracują prawidłowo a to one odpowiadają za dojrzewanie płciowe. Proszę wspomnieć o tym lekarzowi. Faktycznie jeśli przysadka nie pracuje prawidłowo to takie mogą być efekty jak pan ma.
A jeśli chodzi o nieśmiałość to kobiety mają różne gusta więc warto się przełamać a nuż się uda. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
napisał/a: sped4r 2010-11-10 22:28
Co do leków to biore eutyrox i hydrocorticson ale nie widze efektów,brałem zastrzyki dojżewania i hormony wzrostu z wzrostem lepiej ale z drugim nic a nic.

Myślę że lekarz wiele mi nie powie leczyłem się z 10 lat w Warszawie i tylko te tabletki i hormony i po leczeniu a problem został.

Mam małe pytanie otóż z brakiem dojżewania do dziś nie przechodziłem mutacji głosu a mam już 25 lat jak to z tym jest czy już nigdy nie będę miał mutacji głosu?

Czy są jakieś ćwiczenia czy coś bo słyszałem że są cwiczenia na mutację głosu,szukam wszędzie informacji i porad na ten temat gdyż brak mutacji w wieku 25 lat nie jest fajną sprawą.
napisał/a: edytka0071 2011-02-21 20:48
moja córka bedzie poddawana tej terapii i dojrzewania i wzrostu. przy wizycie bede musiała sie wypytać Endo.. co może doprowadzić że coś nie zadziała. myślałam że zastrzyki czy tabletki powinny zadzialać a jednak nie zawsze :/