narośl na ręce, oraz puchnące stawy z wysypka

napisał/a: J_ustyna89 2010-12-21 22:11
Witam,
od jakiegoś czasu mam poważny problem ze stawami,
puchną mi bardzo często okolice kostek i to dość znacznie i nie jest to wybita torebka stawowa,
oprócz tego pojawiła mi się własnie w miejscach stawów wysypka, okolice własnie kostek ,prawy nadgarstek ( nie jest zaogniona ani nie boli nie swędzi, po prostu jest )
po jakimś czasie znika i nie zostaje po niej żaden ślad.Nie jest to żadne uczulenie bo robiłam testy alergiczne i jestem okazem zdrowia. Na domiar złego na prawej dłoni wyskoczyło mi zgrubienie , które boli tak jakbym miała zwichnięta rękę .
pomóżcie co to może być ,
mam w rodzinie osobę chora na dne, jest możliwe żeby dawała aż takie silne objawy ?
napisał/a: Vega21 2010-12-21 22:23
Powinnaś zrobić na razie badania w kierunku dny moczanowej, bo to jest w Twoim przypadku bardzo prawdopodobna choroba. Dlatego idź do lekarza on Cię zbada i odpowiednie badania zaleci. Być może to jakiś chwilowy stan zapalny.
A dokładnie ile stawów masz objętych tą dolegliwością? Tylko prawej ręki czy też w innych miejscach zauważyłaś? Wysypka występuje tylko w okolichach prawego nadgarstka?
napisał/a: J_ustyna89 2010-12-22 18:25
Wysypkę mam na lewej i prawej nodze w okolicach kostki , prawej dłoni w okolicach nadgarstka , tylko tak jak mówię jest ona dziwna , zupełnie nie ma nic wspólnego z wysypką alergiczną . Zazwyczaj puchną mi okolice kostek i to znacznie, w sumie tak mnie to nie boli ale ostatnio pojawiła się ta dolegliwość z naroślą na nadgarstku więc jutro idę zrobić badania.