migrena?

napisał/a: zofia1 2010-08-13 22:51
Wczoraj miałam dość silny, nietypowy ból głowy. Nigdy wcześniej nie cierpiałam na migreny, ale może teraz się zaczęły? Jakie leki można na to stosować? Z góry dziękuję za odpowiedź.
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-14 08:06
Witam Pani Zofio!
nietypowy to znaczy jaki? Kłujący? przeszywający? całej głowy a może tylko w jednym miejscu? Czy towarzyszyły mu jakiejś inne dolegliwości?
napisał/a: zofia1 2010-08-18 22:22
Dziękuję za odpowiedź. Ból był nietypowy, bo chyba nigdy wcześniej takiego nie miałam. Był dość silny, pogarszał się przy każdym moim ruchu. Żadnych innych dolegliwości nie miałam. Czy to coś groźnego? Migrena?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-19 08:55
Dzien dobry!
Nie ma objawów typowych dla migreny, a ponieważ wystąpił raz i nasilał się przy poruszaniu może to sugerować zmiany naczyniowe w mózgu. Proszę nie bagatelizować tego incydentu. Może to być sygnał choroby. Najlepiej by było, żeby Pani jak najszybciej zgłosiła się do lekarza i miała wykonane badania m.in. neurologiczne , okulistyczne i tomografię głowy.
Być może to nic, ale taki objaw może pasować np do tętniaków mózgu. Teraz nic się nie stało, ale nie wiadomo jak mogłoby być następnym razem.
Jak wróci Pani z badań proszę napisać co wybadano. pozdrawiam