miesiaczka? tabletki antykoncepcyjne

napisał/a: JustynaD20 2010-09-25 16:51
Witam,
otóż mój problem wygląda tak: ostatnią miesiączkę miałam
26 sierpnia, w okolicach 9 września kochałam się z narzeczonym, stosunek przerywany. I do tej pory miesiączki ani widu ani słychu (moje cykle trwają różnie ale zazwyczaj miedzy 29-31 dni
). od tego miesiąca chciałam zacząc zażywać tabletki
antykoncpcyjne. wczoraj wieczorem na wkładce pojawiły się niewielkie ilości krwi, wziełam tabletke z myślą że się zaczęło, niestety dzisiaj już nic. sprawdzałam papierem toaletowym we "Wnętrzu" pochwy i tam krew się znajduje, gdyż papier był zabrudzony, lecz wkładka jest czysta. dzisiaj rano zrobiłam test
ciążowy, wyszedł negatywny, wyraźna gruba jedna krecha, lecz może to jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek wykazało? czy to może być ciaża? wziąć dzisiaj kolejną tabletkę? bardzo proszę o pomoc
napisał/a: wikam2 2010-09-25 19:34
Powtórz test za dwa dni.
napisał/a: JustynaD20 2010-09-25 22:33
uważasz że jest duże prawdopodobieństwo że to ciąża?
napisał/a: JustynaD20 2010-09-26 13:14
up
napisał/a: wikam2 2010-09-26 21:06
Nie :) Ale trzeba ją z pewnością wykluczyć.
napisał/a: goska-81 2010-09-26 23:27
Witam, mam pytanie do eksperta: od 6 sierpnia biorę Logest, teraz mam juz drugą przerwę i znów nie mam krwawienia. Przed wzięciem tabl. z drugiego opakowania zrobiłam test, wynik negatywny.Wg. ulotki jednego krwawienia może nie być ale to juz drugie. Zawsze tabletki bralam o tej samej porze, bez wymiotów, biegunek i innych leków, nie zapomniałam o żadnej. Tabletki zaczełam brać bo mialam dziwne okresy( 3 dni krwawienia, 2 dni przerwy i tak prawie 2 tyg).Czy tak może być?
napisał/a: JustynaD20 2010-09-27 07:20
dzisiejszy test poranny wyszedł negatywnie, czy mogę uważac że jest wiarygodny? 33 dzień cyklu a @ nadal brak. Czy to że w piątek i sobote wzięłam tabletki (ponieważ myślałam że tamto skąpę krawawienie okaże się miesiączką), a w niedziele już sobie darowałam (i tak już jestem cała głupia w tej sytuacji) mogło jeszcze bardziej zamieszać w moim organizmie?
Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc
napisał/a: goska-81 2010-09-27 10:02
Dziś ( 5 dzień przerwy) znowu zrobiłam test - negatywny, tylko że z drugiego moczu. Jeśli bym zaszła w ciąże to tylko podczas poprzedniej przerwy więc po tak długim czasie to chyba juz mniej istotne który to mocz. Mam już 2 dzieci i tamte testy były pozytywne już w dniu spodziewanej miesiączki. U lekarza będę za 2 dni ale nie mogę spać, nie planuje kolejnego dziecka. Proszę niech mi ktos powie że to nie ciążą!
napisał/a: wikam2 2010-09-27 11:22
JustynaD20 napisal(a):dzisiejszy test poranny wyszedł negatywnie, czy mogę uważac że jest wiarygodny? 33 dzień cyklu a @ nadal brak. Czy to że w piątek i sobote wzięłam tabletki (ponieważ myślałam że tamto skąpę krawawienie okaże się miesiączką), a w niedziele już sobie darowałam (i tak już jestem cała głupia w tej sytuacji) mogło jeszcze bardziej zamieszać w moim organizmie?
Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc


Kochana nie wkurzaj się na mnie bo chyba zbytnio pospieszyłam się z tym Twoim testem, sorry...
Tzn ja uwaązm, ze ciązy nie ma ale...30 wrzesnia test bedzie już pewny na 100000%.
Ogólnie ten dzisiajeszy powinien być juz pewnym ale zakładając już totalną skrajność to ten za 3 dni
da moim zdaniem nieodwoływalny wynik. Dlatego, ze :
stosunek odbyty 9 września plus 7 dni na przezycie plemników (no własnie - skrajność) to 16 września. Plus 14 dni na wytworzenie hcg to 30 września.
Mylące jest jednak to krwawienie, które miałaś...bo jeśli miało ono związek z ciążą to test powinien dzisiejszy już ją pokazać.
Chyba niepotzrebnie kazałam robić test za dwa dni, mogłam odrazu pomyśleć o omawianych skrajnościach :(((
Myslę, ze 2 zazyte tabletki nie przyniosą żadnych konsekwencji.
napisał/a: wikam2 2010-09-27 11:28
goska-81 napisal(a):Dziś ( 5 dzień przerwy) znowu zrobiłam test - negatywny, tylko że z drugiego moczu. Jeśli bym zaszła w ciąże to tylko podczas poprzedniej przerwy więc po tak długim czasie to chyba juz mniej istotne który to mocz. Mam już 2 dzieci i tamte testy były pozytywne już w dniu spodziewanej miesiączki. U lekarza będę za 2 dni ale nie mogę spać, nie planuje kolejnego dziecka. Proszę niech mi ktos powie że to nie ciążą!


Gosiu jeśli zaszłaś w poprzedniej przerwie tzn że z pewnością upłynęło od tej chwili 21 dni. Więc tak - test powinien dać wiarygodny wynik. Ponadto do zapłodnienia musiałoby dojśc w dość przyjaznych wrunkach a takie przy stosowaniu anty nie są. To moim zdaniem skraca termin godny testowaniu.
Na ulotce masz napisane, ze nie wystapienie dwóch krwawien moze sugerowac ciążę. Ale to wcale o niej nie świadczy.
Przed anty miałąś problemy z miesiączką więc możliwe, iż Twoja gospodarka hormonalna jest w jakimś stopniu zachwiana. Moze w związku z tym anty działają na Ciebie tak jak działają. Może nalezy zmienić tabletki na takie o innej zawartości hormonów.
Powinnaś skonsultować się moim zdaniem z lekarzem.
Co móił gin na Twoje dziwne miesiaczki? Robił jakieś badania?
napisał/a: JustynaD20 2010-09-27 13:04
Aha rozumiem :)
a mogło być tak że pierwsza faza cyklu trwała dłużej, przez co owulacja wystąpiła później dlatego @ się póki co nie pojawia?
słyszałam również że pierwsza tabletka którą wzięłam mogła zahamować krwawienie.
sama już nie wiem co myśleć, ciąża mi się wydaję na prawdę moło prawdopodobna, ale powtórzę jeszcze test za 3 dni
napisał/a: wikam2 2010-09-27 13:07
No jasne, ze tak moze być. Faza folikularna jest ruchoma.
Ja też coś ostatnimi czasy zaczynam "rozjezdzać" się z cyklami...