leki psychotropowe

napisał/a: kamila_21_ 2010-10-14 20:18
witam,
Jeżeli pomyliłam tematy i nie w tym miejscu umieszczam post, przepraszam bardzo.
Chodzi o to że, niedawno zamieszkałam z osobą która przyjmuje lek FLUANXOL ,sprawdziłam w internecie i dowiedziałam się że lek ten przyjmują osoby cierpiące na schizofrenię, nerwicę lub stany lękowe.
W związku z tym, nie bardzo wiem jak dalej mam się zachowywać, tzn. boję się że mogę całkowici nieświadomi powiedzieć czy zrobić coś co może tej osobie zaszkodzić.
Wiem,że choroby o podłożu psychicznym są leczone skutecznie, ale jednak nie mam zielonego pojęcia jak trzeba postępować w obecności takiej osoby.
Przepraszam, jeżeli potraktowałam osoby dotknięte chorobami psychicznymi przedmiotowo, na prawdę nie miałam takiego zamiaru.
Bardzo proszę o jakąś radę, cień wyjaśnienia jak mam dalej postępować. Muszę powiedzieć że o przyjmowaniu tego leku przez moją współlokatorkę, dowiedziałam się zupełnie przypadkowo, ona o tym nic nie wie.
Bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: Agusia1982 2010-10-14 20:43
Traktuj ją jak zazwyczaj...nic się przecież nie zmieniło poza tym,że wiesz iż miała jakis problem i bierze leki jakie bierze.
napisał/a: kumpelkanaszelkach 2010-10-14 21:36
zależy jak jesteście blisko by Twoja wypowiedź czy reakcja spowodowała pogorszenie stanu zdrowia...
napisał/a: kamila_21_ 2010-10-14 21:46
parowarka napisal(a):zależy jak jesteście blisko by Twoja wypowiedź czy reakcja spowodowała pogorszenie stanu zdrowia...

w sumie się nie znamy...;/
przypadkiem zamieszkaliśmy w jednym mieszkaniu, stancji studenckiej. Kurcze, moja nie wiedza mnie przerasta w tym wypadku.
Nie mam zielonego pojęcia "z czym się to je". Jeżeli ktoś boryka się z takimi problemami, wkłada w to dużo czasu i energii żeby sobie z tym wszystkim poradzić, nie chce w jakikolwiek sposób komuś zaszkodzić.
Wydaje mi się że osoby takie są o wiele bardziej wrażliwe i podatne na otocznie w jakim się znajdują. A wiadomo że, w mieszkaniach studenckich rodzą się rożne nie przewidywalne sytuacje.
napisał/a: Blackursus 2010-10-14 23:07
Mysle, ze powinnas jej po prostu zapytac; dlaczego bierze te lekarstwa. Jezeli bedzie chciala, to odpowie. Natomiast, nie sadze, zeby Twoja wspolokatorka byla niebezpieczna dla otoczenia, po prostu daj jej szanse, pomimo, ze ma problemy psycziczne, prawdopodobnie jest bardzo wartosciowym czlowiekiem. Nie wolno takich ludzi przekreslac, tylko dlatego, ze biora lekarstwa. Ale to moja opinia, a Ty zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam.